denemo 0.5.6 - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Treble
sv: Diskant

en: Bass
sv: Bas

en: Alto
sv: Alt

en: Soprano
sv: Sopran

en: Insert clef change
sv: Infoga klavändring

en: Select desired clef
sv: Välj klav

en: Title
sv: Titel

en: Arranger
sv: Arrangemang

en: Composer
sv: Kompositör

en: Dedication
sv: Dedikation

en: Subtitle
sv: Undertitel

en: Insert Dynamic
sv: Infoga dynamik

en: Open
sv: Öppna

en: Save As
sv: Spara som

en: Staff Properties
sv: Egenskaper för notsystem

en: Change initial key signature
sv: Ändra tonart

en: Insert key signature change
sv: Infoga tonartsbyte

en: Select desired key signature
sv: Välj tonart

en: Major
sv: Dur

en: Minor
sv: Moll

en: to
sv: till

en: Playback properties
sv: Inställningar för uppspelning

en: Preferences - Denemo
sv: Inställningar - Denemo

en: Autosave every
sv: Autospara var

en: minute(s)
sv: minut

en: Play back entered notes immediately
sv: Spela upp noter när de matas in

en: Set staff height
sv: Ställ in på notsystemet

en: Enter space (in pixels) between staves:
sv: Avstånd (i pixlar) mellan notsystemen:

en: MIDI Instrument:
sv: MIDI-Instrument

en: Change initial time signature
sv: Ändra taktart

en: Insert time signature change
sv: Infoga taktartsändring

en: Enter desired time signature:
sv: Taktart:
