glib - en to ug translation catalogue (1204 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
ug:   COMMAND بۇيرۇقتا چۈشەندۈرۈلىدۇ(تاللاشچان)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
ug:   FILE  بولسا بىر elf ھۆججىتى (بىر ئىجرا بولىدىغان پىروگرامما ياكى ھەمبەھىرلەنگەن ئامبار)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
ug:   FILE  بولسا بىر elf ھۆججىتى (بىر ئىجرا بولىدىغان پىروگرامما ياكى ھەمبەھىرلەنگەن ئامبار)
       ياكى يۇغۇرۇلغان مەنبە ھۆججىتى

en:   KEY       The (optional) key within the schema
ug:   KEY  لايىھە(تاللاشچان)دىكى كۇنۇپكا

en:   KEY       The key within the schema
ug:   KEY  لايىھىدىكى كۇنۇپكا

en:   PATH      A resource path
ug:   PATH  مەنبەنىڭ يولى

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
ug:   PATH  بولسا (ئىختىيارىي) مەنبەنىڭ يولى (قىسمى يول بولسىمۇ بولىدۇ)

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
ug:   SCHEMA لايىھىنىڭ ئاتى
     PATH  قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدىغان يول

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
ug:   SCHEMADIR قوشۇمچە لايىھىلەرنى ئىزدەيدىغان مۇندەرىجە

en:   SECTION   An (optional) elf section name
ug:   SECTION بولسا (ئىختىيارىي) elf بۆلىكىنىڭ ئاتى

en:   VALUE     The value to set
ug:   VALUE  تەڭشەيدىغان قىممەت

en:  (invalid encoding)
ug:  (ئىناۋەتسىز كودلاش)

en: %s byte | %s bytes
ug[0]: %s بايت

en: %s command requires an application id to directly follow
ug: %s بۇيرۇقىغا بىۋاسىتە ئەگىشىدىغان ئەپ كىملىكى زۆرۈر

en: %s filetype
ug: %s ھۆججەت تىپى

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
ug: %s ئۇچۇر: %s باش بۆلىكى ئىناۋەتسىز؛ مۆلچەردىكى قىممەت تىپى «%s»

en: %s message: %s header field is missing or invalid
ug: %s ئۇچۇرى: %s باش بۆلىكى كەم ياكى ئىناۋەتسىز

en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
ug: %s ئۇچۇر: %s نىڭ باش بۆلىكى قالدۇرۇلغان قىممەت %s نى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
ug: %s ئۇچۇر: ERROR_NAME باش بۆلىكى ئىناۋەتلىك خاتالىق ئىسمىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
ug: %s ئۇچۇر: INTERFACE باش بۆلىكى ئىناۋەتلىك ئارايۈز ئىسمىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: %s message: INVALID header field supplied
ug: %s ئۇچۇرى: ‏‎ ئىناۋەتسىز باش بۆلىكى تەمىنلەنگەن

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
ug: %s ئۇچۇر: MEMBER باش بۆلىكى ئىناۋەتلىك ئەزا ئىسمىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: %s not implemented
ug: %s ئەمەلىيلەشمىدى

en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
ug: %s ئالدىن بىر تەرەپ قىلىش ئىلتىماس قىلىندى، ئەمما %s تەڭشەلمىگەن، %s يولدا ئەمەس

en: %s type
ug: %s تىپ

en: %s: overwrite “%s”?
ug: %s: «%s» نى قاپلامدۇ؟

en: %u byte | %u bytes
ug[0]: %u بايت

en: (*MARK) must have an argument
ug: ئادەتتە (*MARK) نىڭ چوقۇم پارامېتىرى بولۇشى كېرەك

en: (*VERB) not recognized
ug: (*VERB) نى تونۇمايدۇ

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
ug: (ئۇندىن باشقا، «%s» نىڭ قۇلۇپىنى ئاچالمىدى: %s)

en: (Type any character to close this window)
ug: بۇ كۆزنەكنى ئېتىش ئۈچۈن خالىغان بىر ھەرپنى بېسىڭ.

en: - Inspect GI typelib
ug: - GI تۈر ئامبىرى تەكشۈرۈش

en: --strict was specified; exiting.
ug: --strict بەلگىلەندى؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: <%s id='%s'> already specified
ug: <%s id='%s'> ئاللىقاچان بەلگىلەنگەن

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
ug: <%s id='%s'> تېخى بەلگىلەنمىگەن.

en: <%s> contains a string not in <choices>
ug: <%s> دا <choices> نىڭ ئىچىدە بولمىغان ھەرپ تىزىقى بار

en: <%s> contains string not in the specified flags type
ug: <%s> بەلگىلەنگەن بەلگە تۈرىدىكى ھەرپ تىزىقى ئەمەس

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
ug: <%s> بەلگىلەنگەن ساناق تۈرىنىڭ ئىناۋەتلىك ئەزاسى ئەمەس

en: <%s> is not contained in the specified range
ug: <%s> بەلگىلەنگەن دائىرىدە ئەمەس

en: <%s> must contain at least one <value>
ug: <%s> كەم دېگەندە بىر <value> نى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك

en: <alias value='%s'/> already specified
ug: <alias value='%s'/> ئاللىبۇرۇن بەلگىلەنگەن

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
ug: <alias value='%s'/> بېرىلگەن ئەمما <choice value='%s'/> ئاللىبۇرۇن بېرىلگەن

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
ug: <alias value='%s'/> بېرىلگەن ئەمما «%s» ئاللىبۇرۇن ساناق تۈرىنىڭ ئەزاسى

en: <aliases> already specified for this key
ug: بۇ ئاچقۇچ <aliases> دەپ بەلگىلەنگەن

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
ug: <aliases> پەقەت ساناق تۈرى ياكى بەلگە تۈرى ياكى <choices> نىڭ ئاچقۇچىدىن كېيىن بەلگىلىنىدۇ ياكى

en: <aliases> must contain at least one <alias>
ug: <aliases> كەم دېگەندە  بىر <alias> نى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك

en: <child name='%s'> already specified
ug: <child name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <choice value='%s'/> already given
ug: <choice value='%s'/> بېرىلگەن

en: <choices> already specified for this key
ug: بۇ ئاچقۇچ <choices> دەپ بەلگىلەنگەن

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
ug: ساناق تۈرى دەپ بەلگە قويۇلغان ئاچقۇچنى <choices> بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: <choices> must contain at least one <choice>
ug: <choices> كەم دېگەندە  بىر <choice> نى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
ug: «%s» تۈرىدىكى ئاچقۇچى <choices> غا يول قويمايدۇ

en: <key name='%s'> already specified
ug: <key name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
ug: <schema id='%3$s'> دىكى <key name='%2$s'> بىلەن <key name='%1$s'> نىڭ سايىسى؛ <override> نى ئىشلىتىپ قىممىتى ئۆزگەرتىلىدۇ

en: <override name='%s'> already specified
ug: <override name='%s'> ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <override> given but schema isn’t extending anything
ug: <override> بېرىلدى ئەمما لايىھە ھېچنېمىنى كېڭەيتمىدى

en: <range/> already specified for this key
ug: بۇ ئاچقۇچ <range/> دەپ بەلگىلەنگەن

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
ug: «%s» تۈرىدىكى ئاچقۇچ  <range> غا يول قويمايدۇ

en: <range> specified minimum is greater than maximum
ug: <range> دا بەلگىلەنگەن ئەڭ كىچىك قىممەت ئەڭ چوڭ قىممەتتىن ئېشىپ كەتكەن

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
ug: <schema id='%s' list-of='%s'> كېڭەيتىلمە <schema id='%s' list-of='%s'> ئەمما «%s» بولسا «%s» نى كېڭەيتمەيدۇ

en: <schema id='%s'> already specified
ug: <schema id='%s'>ئاللىقاچان بېكىتىلگەن

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
ug: <schema id='%s'> مەۋجۇت بولمىغان لايىھە «%s» نى كېڭەيتتى

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
ug: <schema id='%s'> تىزىم، كېڭەيتىلگەن <schema id='%s'> تىزىم ئەمەس

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
ug: <schema id='%s'> تېخى مەۋجۇت بولمىغان لايىھە  «%s» نىڭ تىزىمى

en: <value nick='%s'/> already specified
ug: <value nick='%s'/> بەلگىلەنگەن

en: A bookmark for URI “%s” already exists
ug: URI «%s» نىڭ خەتكۈچى مەۋجۇت

en: A path, if given, must begin and end with a slash
ug: بىر يول، ئەگەر بېرىلسە ئۇنداقتا يانتۇ سىزىق (/) بىلەن باشلىنىپ ئاخىرلىشىدۇ

en: A subtree is already exported for %s
ug: %s ئۈچۈن تارماق شاخچىدىن بىرنى چىقاردى

en: ACTION
ug: مەشغۇلات

en: ADDRESS
ug: ئادرېسى

en: APPID
ug: پىروگرامما كىملىكى

en: APPID ACTION [PARAMETER]
ug: پىروگرامما كىملىكى مەشغۇلات [پارامېتىر]

en: APPID [FILE…]
ug: پىروگرامما كىملىكى [ھۆججەت…]

en: ATTRIBUTE
ug: خاسلىق

en: ATTRIBUTES
ug: خاسلىق

en: Abort on any errors in schemas
ug: لايىھىدە ھەر قانداق خاتالىق كۆرۈلسە ئۈزىدۇ

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
ug: بۇ سىستېما ئابستراكت unix دائىرە ئوقۇر ئادرېسىنى قوللىمايدۇ

en: Abstract namespace not supported
ug: ئابستراكت ئات بوشلۇقىنى قوللىمايدۇ

en: Activate an action
ug: بىر مەشغۇلاتنى ئاكتىپلايدۇ

en: Added socket is closed
ug: قوشۇلغان ئوقۇر يېپىلدى

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «‎%s‎‏» قوش چېكىت (:) نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Address has bits set beyond prefix length
ug: ئادرېستا ئالدى قوشۇلغۇچىنىڭ ئۇزۇنلۇقىدىن ئېشىپ كەتكەن بىت بار

en: Address to listen on
ug: تىڭشايدىغان ئادرېس

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
ug: «‎%s‎‏» ئادرېس ئىناۋەتسىز (بەلگىلەش زۆرۈر بولغان بىر يول، ۋاقىتلىق مۇندەرىجە ياكى ئابستراكت كۇنۇپكا)

en: Allow interactive authorization
ug: تەسىرلىشىشچان سالاھىيەت دەلىللەشكە يول قويىدۇ

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
ug: يېزىشقا ئېھتىياجلىق ئەسلەكنى بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىشچان بوشلۇقتىن ھالقىپ كەتتى

en: An object is already exported for the interface %s at %s
ug: %2$s دىكى %1$s ئېغىز نەڭدىن بىرنى چىقاردى

en: Anonymous access denied
ug: ئاتسىز زىيارەت رەت قىلىندى

en: Append to end of file
ug: ھۆججەت ئاخىرىغا قوش

en: Application Options:
ug: پىروگرامما تاللانمىلىرى:

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
ug: D-Bus پىچىمىدىكى پىروگرامما پەرقلەندۈرگۈچ (مەسىلەن: org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
ug: پىروگرامما ئۇچۇرىدا كىملىك يوق

en: Arguments:
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچى:

en: Attribute not specified
ug: خاسلىق بەلگىلەنمىگەن

en: Attribute value must be non-NULL
ug: خاسلىق قىممىتى NULL بولمىسۇن

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
ug: «%2$s» ئېلېمېنتنىڭ خاسلىقى «%1$s» تېپىلمىدى

en: Backup existing destination files
ug: نىشاندىكى مەۋجۇت ھۆججەتنى زاپاسلىسۇن

en: Backup file creation failed
ug: زاپاس ھۆججەت قۇرالمىدى

en: Bad HTTP proxy reply
ug: خاتا HTTP ۋاكالەتچى جاۋابى

en: C identifier name used for the generated source code
ug: ھاسىل قىلىنغان مەنبە كودى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان C پەرقلەندۈرگۈچ ئاتى

en: COMMAND
ug: بۇيرۇق

en: Cancellable initialization not supported
ug: فورماتلاشنى ئىناۋەتسىز قىلىشقا بولمايدۇ

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
ug: GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer ئارقىلىق بىكار قىلىندى

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
ug: «list-of» لايىھەگە ئاچقۇچ قوشالمايدۇ

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
ug: X11 $DISPLAY يوق ئەھۋالدا D-Bus نى ئۆزلۈكىدىن قوزغىتالمايدۇ

en: Cannot be a list of a schema with a path
ug: يولى بار لايىھە تىزىمى بولسا بولمايدۇ

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
ug: زاپاس ھەرپ بەلگە توپلىمى «%s»نى «%s» غا ئايلاندۇرالمايدۇ

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچنى شىفىرسىزلىغىلى بولمىدى

en: Cannot deserialize message:
ug: ئۇچۇرنى يېشەلمىدى:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
ug: غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى چۈنكى DBUS_STARTER_BUS_TYPE مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقدار تەڭشەلمىگەن

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
ug: DBUS_STARTER_BUS_TYPE مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقداردىن غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى - نامەلۇم قىممەت «‎%s‎‏»

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
ug: ئەڭگىمە غول لىنىيە ئادرېسىنى جەزملىيەلمىدى (بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا تېخى ئەمەلگە ئاشۇرۇلمىغان)

en: Cannot extend a schema with a path
ug: يولى بار لايىھەنى كېڭەيتەلمەيدۇ

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
ug: ئۇسۇلنى چاقىرالمايدۇ؛ ۋاكالەتچى كۆپ ئۇچرايدىغان ئىگىدارى يوق ئات %s، ئەمما ۋاكالەتچى G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START بەلگىسىنى ئىشلىتىپ قۇرىدۇ

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
ug: قوللىمايدىغان يوللاش «%s» نى تىڭشىيالمايدۇ

en: Cannot parse double value “%s” for %s
ug: %2$s غا ئىشلىتىدىغان قوش ئېنىقلىقتىكى قىممەت «%1$s» نى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
ug: %2$s غا ئىشلىتىدىغان «%1$s» پۈتۈن ساننى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
ug: قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» يەرلىكلەشتۈرۈلگەن ئاچقۇچقا ھەر بىر ئۈستەلئۈستىنىڭ قاپلىنىشىنى تەمىنلىيەلمەيدۇ (قاپلىنىش ھۆججىتى «%3$s») ھەمدە ‪«--strict»‬ بەلگىلەنگەن؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
ug: قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» يەرلىكلەشتۈرۈلگەن ئاچقۇچقا ھەر بىر ئۈستەلئۈستىنىڭ قاپلىنىشىنى تەمىنلىيەلمەيدۇ (قاپلىنىش ھۆججىتى «%3$s»)؛ بۇ ئاچقۇچنىڭ قاپلىنىشىغا پەرۋا قىلمايۋاتىدۇ.

en: Cannot retrieve attribute %s
ug: %s خاسلىقىغا ئېرىشەلمەيدۇ

en: Cannot serialize message:
ug: ئۇچۇرنى تەرتىپلەشتۈرەلمىدى:

en: Cannot set permissions on symlinks
ug: بەلگە ئۇلانمىنىڭ ئىمتىيازىنى بەلگىلىگىلى بولمايدۇ

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
ug: AT_SECURE نى تەڭشىگەندە بىر ئۇچۇر باش لىنىيەسىنى قوزغىتالمايدۇ

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
ug: ماشىنا كىملىكى يوق ئەھۋالدا ئۇچۇر غول لىنىيەسىدىن بىرنى قوزغىتالمايدۇ:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
ug: مۇلازىمەت قۇرغاندا ۋاقتىنچە ھۆججەتنى بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
ug: ئېقىم GBufferedInputStream نى قىسقارتقىلى بولمىدى

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
ug: GMemoryInputStream ئۈزەلمەيدۇ

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
ug: غەيرى سانلىق مەلۇمات يوللانمىسى ئوقۇرىدا سانلىق مەلۇمات يوللانما مەشغۇلاتى ئېلىپ بارالمايدۇ.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
ug: ۋاقتى ئۆتتى دەپ تەڭشەلگەن ئوقۇردا سانلىق مەلۇمات يوللانمىسى مەشغۇلاتىنى ئىلىپ بارالمايدۇ.

en: Can’t copy directory over directory
ug: مۇندەرىجىنى مۇندەرىجە ھالقىپ كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Can’t copy over directory
ug: مۇندەرىجە ھالقىپ كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Can’t copy special file
ug: ئالاھىدە ھۆججەتنى كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
ug: ئىشلەتكۈچى MIME سەپلىمە قىسقۇچى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
ug: ئىشلەتكۈچى قوللىنىشچان پىروگرامما سەپلىمە قىسقۇچى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Can’t create user desktop file %s
ug: ئىشلەتكۈچى ئۈستەلئۈستى ھۆججەت %s نى قۇرالمايدۇ

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
ug: g_io_channel_read_line_string فۇنكسىيەسى ئەسلى پېتى ئوقۇيالمىدى

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
ug: g_io_channel_read_to_end فۇنكسىيەسى ئەسلى پېتى ئوقۇيالمىدى

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
ug: سىنبەلگ كودلاشنىڭ تەمىنلەنگەن نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
ug: GVfsIcon كودلاشنىڭ  %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
ug: GEmblemedIcon كودلاشنىڭ  %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
ug: GFileIcon كودلاشنىڭ  %d نەشرىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
ug: %d نەشرىدىكى GThemedIcon كودلاشنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Can’t move directory over directory
ug: مۇندەرىجىنى مۇندەرىجە ھالقىپ يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Can’t recursively copy directory
ug: مۇندەرىجىنى قايتىلانما كۆچۈرەلمەيدۇ

en: Can’t rename file, filename already exists
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى، ھۆججەت مەۋجۇت ئىكەن

en: Can’t rename root directory
ug: غول مۇندەرىجە ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Channel terminates in a partial character
ug: قانال ئاخىرلاشمىغان ھەرپتە توختىدى

en: Character out of range for UTF-16
ug: ھەرپ UTF-16 دائىرىسىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Character out of range for UTF-8
ug: ھەرپ UTF-8 دائىرىسىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ug: ھەرپ نەقىلى چېكىتلىك پەش بىلەن ئاخىرلاشمىغان؛ بەلكىم ئەمەلىي گەۋدە ئىشلەتمەي & بەلگىسى ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز ئېھتىمالغا بەك يېقىن - بۇ ‪«&amp;»‬ غا ئۆزگىرىدۇ

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
ug: ھەرپ نەقىلى «%-.*s» يول قويۇلغان كودلاش ئەمەس

en: Check if KEY is writable
ug: ئاچقۇچنىڭ يېزىشچان ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈرىدۇ

en: Child process exited abnormally
ug: تارماق جەريان بىنورمال چېكىنىپ كەتتى

en: Child process exited with code %ld
ug: بالا ئىجرا %ld دېگەن كود بىلەن چېكىنىپ كەتتى

en: Child process killed by signal %ld
ug: بالا ئىجرانى سىگنال %ld ئۆلتۈردى

en: Child process stopped by signal %ld
ug: بالا ئىجرانى سىگنال %ld توختاتتى

en: Commands:
ug: بۇيرۇق:

en: Commands:
ug: بۇيرۇق:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
ug: بۇيرۇق:
     help   مەزكۇر ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
     introspect يىراقتىكى بىر نەڭ
     monitor  يىراقتىكى بىر نەڭنى كۆزىتىدۇ
     call   يىراقتىكى نەڭنىڭ بىر ئۇسۇلىنى چاقىرىدۇ
     emit   سىگنال تارقىتىدۇ
    
    ‪«%s COMMAND --help»‬ نى ئىشلىتىپ ھەر بىر بۇيرۇقنىڭ ياردىمىگە ئېرىشىدۇ.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
ug: مەنبە ئۆلچىمىنى بايلىق ھۆججىتىگە تەرجىمە تەھرىرلەيدۇ.
    مەنبە ئۆلچەم ھۆججىتىنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى .gresource.xml بولۇپ، 
    مەنبە ھۆججىتىنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى .gresource بولىدۇ.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
ug: بارلىق GSettings لايىھە ھۆججەتنى لايىھە غەملەككە تەرجىمە-تەھرىرلەيدۇ.
    كېڭەيتىلگەن .gschema.xml نى ئىشلىتىشتە، لايىھە ھۆججىتى بولۇشى لازىم، غەملەك ھۆججىتى gschemas.compiled دەپ ئاتىلىدۇ.

en: Concatenate files and print to standard output.
ug: ھۆججەتلەرنى بىرىكتۈرۈپ، ئۆلچەملىك چىقىرىشقا چىقىرىپ بېرىدۇ.

en: Concatenate files to standard output
ug: ئۆلچەملىك چىقىرىشقا ھۆججەتنى باغلايدۇ

en: Connect to given D-Bus address
ug: بېرىلگەن D-Bus ئادرېسقا باغلىنىدۇ

en: Connect to the session bus
ug: ئەڭگىمە باش لىنىيەسىگە باغلىنىدۇ

en: Connect to the system bus
ug: سىستېما باش لىنىيەسىگە باغلىنىدۇ

en: Connection Endpoint Options:
ug: باغلىنىشنىڭ ئاخىرقى نۇقتا تاللانمىسى:

en: Connection in progress
ug: باغلىنىۋاتىدۇ

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
ug: SOCKSv5 ئارقىلىق باغلىنىش رەت قىلىندى.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
ug: ‪SOCKSv‏‬‎4‎‏‬ مۇلازىمېتىرى ئارقىلىق باغلىنىش رەت قىلىندى

en: Containing mount does not exist
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان ئېگەرلەش مەۋجۇت ئەمەس

en: Containing mount for file %s not found
ug: ھۆججەت %s ئۆز ئىچىگە ئالغان ئېگەرلەشنى تاپالمىدى

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
ug: ھەرپ بەلگە توپلىمى «%s» دىن «%s» غا ئايلاندۇرۇشنى قوللىمايدۇ

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
ug: ئېگەرلەشلەر ئارىسىدا كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
ug: كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ ياكى ئىشلىمىدى

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
ug: كۆچۈرۈش(reflink/clone) نى قوللىمايدۇ ياكى ئىناۋەتسىز

en: Copy file range not supported
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈش دائىرىسىنى قوللىمايدۇ

en: Copy one or more files
ug: بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت كۆچۈر

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
ug: «مەنبە» دىن بىر ياكى بىرقانچە ھۆججەتنى «نىشان» غا كۆچۈرىدۇ.

en: Copy with file
ug: ھۆججەت بىلەن كۆچۈر

en: Could not allocate %s to read file “%s”
ug: «%2$s» ھۆججەتنى ئوقۇشتا «%1$s» نى تەقسىملىيەلمىدى

en: Could not connect to %s:
ug: %s غا باغلانغىلى بولمىدى:

en: Could not connect to proxy server %s:
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرى %s غا باغلىنالمىدى:

en: Could not connect:
ug: باغلانغىلى بولمىدى:

en: Could not create network monitor:
ug: تور كۆزەتكۈچ قۇرغىلى بولمىدى:

en: Could not create network monitor: %s
ug: تور كۆزەتكۈچ قۇرغىلى بولمىدى: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
ug: %s دىسكا ئىشلىتىش ئەھۋالىنى جەزملىيەلمەيدۇ: %s

en: Could not get network status:
ug: تور ھالىتىنى ئالغىلى بولمىدى:

en: Could not load schemas from %s: %s
ug: %s دىن لايىھەنى يۈكلىيەلمەيدۇ: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
ug: «%s» دىن «%s» غا ئايلاندۇرغۇچنى ئاچالمايدۇ

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
ug: «%s» دىن «%s» غا ئايلاندۇرغۇچنى ئاچالمايدۇ: %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
ug: PEM بىلەن كودلانغان گۇۋاھنامىنى يېشەلمىدى

en: Could not parse PEM-encoded private key
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچنى يېشەلمىدى

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
ug: ‫URI دىكى ‪«%.*s»‬ نى تەھلىل قىلالمىدى

en: Could not parse “%s” as IP address mask
ug: «%s» نى IP ئادرېس ماسكىسى دەپ قاراپ تەھلىل قىلالمايدۇ

en: Create directories
ug: مۇندەرىجىلەرنى قۇرىدۇ

en: Create directories.
ug: مۇندەرىجە قۇرىدۇ.

en: Create parent directories
ug: ئاتا مۇندەرىجە قۇر

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
ug: بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا گۇۋاھنامە ئالدامچىلىقى قىلىش مۇمكىن ئەمەس

en: Custom definition for %s
ug: %s ئۈچۈن ئۆزلەشتۈرۈلگەن بەلگىلەش

en: DEFINE group contains more than one branch
ug: DEFINE گۇرۇپپا بىردىن كۆپ تارماقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەت [ھۆججەت ئۆزگەرگۈچى…]

en: DESTINATION
ug: نىشان

en: DEVICE
ug: ئۈسكۈنە

en: DIRECTORY
ug: مۇندەرىجە

en: DTLS support is not available
ug: DTLS نى قوللاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Default application for “%s”: %s
ug: «%s» ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى پىروگرامما: %s

en: Delete one or more files
ug: بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت ئۆچۈر

en: Delete the given files.
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەتنى ئۆچۈرىدۇ.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى Exec بۆلىكىنى بەلگىلىمىگەن

en: Destination %s is not a directory
ug: %s نىشان مۇندەرىجە ئەمەس

en: Destination name to introspect
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان نىشان ئات

en: Destination name to invoke method on
ug: ئۇسۇلنىڭ نىشان ئاتىنى چاقىرىدۇ

en: Destination name to monitor
ug: كۆزىتىدىغان نىشاننىڭ ئاتى

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
ug: «%2$s» دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىدىن كىملىكى %1$d بولغان ساقلانمىنى تاپالمىدى

en: Do not enforce key name restrictions
ug: كۇنۇپكا ئاتىنىڭ چەكلىمىسىنى مەجبۇرلىمايدۇ

en: Do not write the gschema.compiled file
ug: gschema.compiled ھۆججەتكە يازمايدۇ

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
ug: پۈتۈك خاسلىق ئاتىنىڭ ئارقىسىغا ئەگەشكەن تەڭلىك بەلگىسىدىن كېيىن تاسادىپىي ئاخىرلاشتى؛ خاسلىق قىممىتى يوق

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
ug: پۈتۈك ئىزاھات ياكى بۇيرۇقنى بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
ug: پۈتۈك خاسلىق ئاتىدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside an element name
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت ئاتىدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت باشلاش بەلگىسىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
ug: پۈتۈك ئېچىلمىغان ئېلېمېنت «%s» نىڭ ئاخىرلىشىش بەلگىسىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
ug: پۈتۈك ئېلېمېنت «%s» نىڭ ئاخىرلىشىش بەلگىسىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
ug: پۈتۈك ئېچىلغان تىرناق «<» تىن كېيىن تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
ug: پۈتۈك خاسلىق قىممىتىدە تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
ug: پۈتۈك تېخى ئاخىرلاشمىغان ئېلېمېنت مەۋجۇت ئەھۋالدا تاسادىپىي ئاخىرلاشتى - ئەڭ ئاخىرقى ئاخىرلاشمىغان ئېلېمېنت «%s»

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
ug: پۈتۈك تاسادىپىي ئاخىرلاشتى، ئوڭ تىرناق بىلەن بەلگە<%s/> ئاخىرلىشىشى كېرەك ئىدى

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
ug: پۈتۈك چوقۇم بىر ئېلېمېنت بىلەن باشلىنىشى كېرەك(مەسىلەن <book> دېگەندەك)

en: Document was empty or contained only whitespace
ug: پۈتۈك بوش ياكى ئۇنىڭدا بوشلۇق بەلگىلىرىلا بار

en: Don’t automatically create and register resource
ug: مەنبەنى ئۆزلۈكىدىن قۇرۇپ ۋە تىزىملاتما

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
ug: C ھۆججەتتە مەنبە ھۆججەتنى سىڭدۈرمە؛ ئۇ سىرتتىن ئۇلانغان دەپ پەرەز قىلىنىدۇ

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
ug: فۇنكسىيەنى چىقارما؛ ئۇلار G_GNUC_INTERNAL دا جاكارلىنىدۇ

en: Don’t follow symbolic links
ug: سىمۋوللۇق ئۇلانمىغا ئەگەشمە

en: Don’t use copy and delete fallback
ug: كۆچۈر ۋە ئۆچۈرنىڭ زاپاس لايىھەسىنى ئىشلەتمە

en: Double value “%s” for %s out of range
ug: %2$s غا ئىشلىتىدىغان قوش ئېنىقلىقتىكى قىممەت «%1$s» دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Eject
ug: قاڭقىت

en: Element <%s> not allowed at the top level
ug: يۇقىرى قەۋەتتە <%s> ئېلېمېنتقا يول قويۇلمايدۇ

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ug: ئۈستى قەۋەتتە <%s> ئېلېمېنتقا يول قويۇلمايدۇ

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نى <%s> نىڭ ئىچىدە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Element <default> is required in <key>
ug: <key> نىڭ ئىچىدە <default> ئېلېمېنت بولۇشى زۆرۈر

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
ug: ئېلېمېنت «%s» يېپىلدى، بىراق ھازىر ئېلېمېنت «%s» ئېچىلغان ئىدى

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
ug: ئېلېمېنت «%s» يېپىلدى، بىراق ھازىر ھېچقانداق ئېلېمېنت ئېچىلمىغان

en: Embedded NUL byte in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە سىڭدۈرمە NUL  بايت كۆرۈلدى

en: Embedded NUL byte in conversion output
ug: ئايلاندۇرۇپ چىقىرىشتا سىڭدۈرمە NUL  بايت كۆرۈلدى

en: Emit a signal.
ug: سىگنال تارقىتىدۇ.

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ug: بوش ئەمەلىي گەۋدە ‪«&;»‬ بايقالدى. ئىناۋەتلىك ئەمەلىي گەۋدە: ‪&amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty names are not permitted
ug: بوش ئاتقا يول قويۇلمايدۇ

en: Empty path given.
ug: بېرىلگەن يول قۇرۇق.

en: Empty schema name given
ug: بېرىلگەن لايىھە ئاتى بوش

en: Empty string is not a number
ug: بوش ھەرپ بەلگە سان ئەمەس

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
ug: D-Bus تا بوش قۇرۇلما (tuples) غا يول قويۇلمايدۇ

en: Empty the trash
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقداش

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
ug[0]: ئۇزۇنلۇقى %u بايت بولغان سانلار قاتارىغا يولۇقتى، ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇقى 2<<26 بايت (64 مېگابايت)

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
ug: تۈرى «a%c» بولغان سانلار قاتارىغا يولۇقتى، كۈتۈلگىنى %u بايتنىڭ ھەسسىلىك سانى ئەمما تېپىلغان ئۇزۇنلۇقى %u بايت

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
ug: GApplication مۇلازىمەت ھالىتىگە كىرىدۇ (D-Bus مۇلازىمەت ھۆججىتىدىن ئىشلىتىدۇ)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ug: ئەمەلىي گەۋدە چېكىتلىك پەش بىلەن ئاخىرلاشمىغان. سىز ئەمەلىي گەۋدە ئىشلەتمەي & بەلگىسى ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز ئېھتىمالغا يېقىن - & بۇ &amp; غا ئۆزگىرىدۇ

en: Entity name “%-.*s” is not known
ug: نامەلۇم ئەمەلىي گەۋدە ئاتى ‪«%-.*s»‬

en: Enumerator is closed
ug: سانىغۇچ تاقالغان

en: Error accepting connection: %s
ug: باغلىنىشنى قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error adding handle %d: %s
ug: تۇتقۇچ %d نى قوشۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error auto-launching:
ug: ئاپتوماتىك ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error binding to address %s: %s
ug: %s ئادرېسقا باغلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
ug: %s ئۈچۈن StartServiceByName نى چاقىرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
ug: ئوقۇر SO_PASSCRED نى قوزغاتقان ياكى قوزغاتمىغانلىقىنى تەكشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتى «%s» نى يېپىۋاتقاندا (ئۇلانمىغان) خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچنى يېپىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing file: %s
ug: ھۆججەتنى يېپىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error closing handle: %s
ug: تۇتقۇچ يېپىش خاتالىقى: %s

en: Error closing socket: %s
ug: ئۇلاقنى يېپىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error compressing file %s
ug: ھۆججەت %s نى پىرېسلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error connecting: %s
ug: باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating backup copy: %s
ug: زاپاس نۇسخا قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating directory %s: %s
ug: «‎%s‎‏» مۇندەرىجىنى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating directory “%s”: %s
ug: مۇندەرىجە «‎%s‎‏» نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتى «‎%s‎‏» نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
ug: ئۈنۈمىنى يوقاتقان قۇلۇپ ھۆججىتى «%s» نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
ug: D-Bus سىزىق پىچىمىدا تىپ تېكىستى «%s» نى ئىشلىتىپ قارشى تەرتىپلەشتۈرۈشتە GVariant قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error during conversion: %s
ug: ئايلاندۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
ug: SO_PASSCRED نى قوزغىتىۋاتقاندا(ئىناۋەتلىك قىلىۋاتقاندا)خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error flushing connection: %s
ug: باغلىنىشنى ئاقتۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
ug: %s ھۆججەت سىستېما ئۇچۇرىنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
ug: «%s» ئادرېستا خاتالىق بار - %s خاسلىقى يوقالغان ياكى پىچىمىدا خاتالىق بار

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
ug: «‎%s‎‏» ئادرېستا خاتالىق بار - unix يوللاشتا «path» ياكى «abstract» دىن بىرىنىڭ كۇنۇپكىسى تەڭشىلىشى لازىم

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
ug: «‎%s‎‏» ئادرېستا خاتالىق بار - بۇ «%s» خاسلىق پىچىمىدا خاتالىق بار

en: Error joining multicast group: %s
ug: كۆپ تارقىتىش گۇرۇپپىسىغا قوشۇلۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error leaving multicast group: %s
ug: كۆپ تارقىتىش گۇرۇپپىسىدىن ئايرىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error making symbolic link %s: %s
ug: %s سىمۋوللۇق ئۇلانما قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error moving file %s: %s
ug: %s ھۆججەت يۆتكەش خاتالىقى: %s

en: Error on line %d char %d:
ug: قۇر %d ھەرپ %d دىكى خاتالىق:

en: Error on line %d: %s
ug: قۇر %d دىكى خاتالىق:%s

en: Error opening directory “%s”: %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening file %s: %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening file “%s”: %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى «‎%s‎‏» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error opening keyring “%s” for writing:
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى «‎%s‎‏» نى ئېچىپ يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت «‎%s‎‏» نى ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
ug: DNS %s خاتىرىسىنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: خاتا DNS سانلىق مەلۇمات بوغچىسى

en: Error parsing arguments: %s
ug: ئۆزگەرگۈچىنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error parsing file ‘%s’: %s
ug: «%s» ھۆججەتنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
ug: introspection XML نى يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %4$s ھەمدە ‪«--strict»‫ بەلگىلەنگەن؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %4$s بۇ ئاچقۇچنى قاپلاشقا پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Error parsing option %s
ug: تاللانما %s نى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
ug: «%2$s» تىپنىڭ پارامېتىرى %1$d نى تەھلىل قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %3$s

en: Error parsing parameter %d: %s
ug: پارامېتىر %d تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading file %s: %s
ug: ھۆججەت %s ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading file “%s”: %s
ug: «%s» ھۆججەتنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچتىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from file: %s
ug: ھۆججەتتىن ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from handle: %s
ug: تۇتقۇچتىن ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت «%s» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى، 16 بايتلىقنى كۈتكەن، %d غا ئېرىشتى

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت «%s» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading from standard input
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error receiving data: %s
ug: سانلىق مەلۇمات قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error receiving message: %s
ug: ئۇچۇر قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing file %s: %s
ug: %s ھۆججەتنى چىقىرىۋېتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing old backup link: %s
ug: كونا زاپاسنىڭ ئۇلانمىسىنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing old file: %s
ug: كونا ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing target file: %s
ug: نىشان ھۆججەت يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error renaming file %s: %s
ug: ھۆججەت «%s» ئاتىنى ئۆزگەرتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error renaming temporary file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error resolving “%s”
ug: «%s» تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error resolving “%s”: %s
ug: «%s» تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error return with body of type “%s”
ug: گەۋدە تىپى «%s» خاتالىق ئۇچۇرى قايتۇردى

en: Error return with empty body
ug: بوش گەۋدىگە قايتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
ug: ئەكسى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى «%s»:  %s

en: Error seeking in file: %s
ug: ھۆججەتتە ئورۇن بەلگىلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error sending credentials:
ug: ئىسپاتنامە يوللاش خاتالىقى:

en: Error sending data: %s
ug: سانلىق مەلۇمات يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error sending message: %s
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
ug: D-Bus سىزىق پىچىمىدا تىپ تېكىستى «%s» نى ئىشلىتىپ GVariant تەرتىپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting SELinux context: %s
ug: SELinux تىل مۇھىتى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
ug: كېڭەيتىلگەن خاسلىق «%s» نى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
ug: «%s» ھۆججەتنىڭ زىيارەت ۋاقتى ياكى ئۆزگىرىشىنى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: ‏‎%lu‎‏

en: Error setting modification or access time: %s
ug: زىيارەت ۋاقتى ياكى تەڭشەكنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting owner: %s
ug: ئىگىسىنى بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting permissions: %s
ug: ئىجازەتنى بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
ug: «‎%s‎‏» خاسلىق تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: «‎%s‎‏» ئۈمىد قىلىنغان ئەمما «‎%s‎‏» غا ئېرىشتى

en: Error setting symlink: %s
ug: سىمۋوللۇق ئۇلانمىنى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
ug: سىمۋوللۇق ئۇلانمىنى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: ھۆججەت سىمۋوللۇق ئۇلانما ئەمەس

en: Error spawning command line “%s”:
ug: بۇيرۇق قۇرى «‎%s‎‏» نى قوزغاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error splicing file: %s
ug: ھۆججەت جىپسىلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error trashing file %s: %s
ug: %s ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error truncating file: %s
ug: ھۆججەت ئۈزۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «%3$s» دىكى %1$d - كۇنۇپكا/قىممەت جۈپى «%2$s» دىن مەنە ئۆزگەرتىش كۇنۇپكا ياكى قىممەتنى بىكار قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
ug: قۇلۇپ ھۆججەت «%s» نىڭ ئۇلىنىشىنى بىكار قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نىڭ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ ئۇچۇرىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
ug: %2$s ھەرپتىكى مۇنتىزىم ئىپادە «%1$s» نى تەرجىمە تەھرىر قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %3$s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
ug: SO_PASSCRED نى چەكلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە %s بىلەن ماسلىشىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
ug: ئالماشتۇرىدىغان تېكىست «%s» نى تەھلىل قىلغاندا %lu ھەرپتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
ug: ۋاقتىنچە ھۆججەت «%s» نىڭ مەزمۇنىنى ئېقىمغا يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
ug: «%s» دىكى ۋاقتىنچە ھۆججەتنى يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچكە يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing to file: %s
ug: ھۆججەتكە يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing to handle: %s
ug: تۇتقۇچ يېزىش خاتالىقى: %s

en: Error writing to stdout
ug: ئۆلچەملىك چىقىرىشقا يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك باش لىنىيە ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid interface name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئارايۈز ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid member name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئەزا ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid name
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس

en: Error: %s is not a valid object path
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك نەڭ يولى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك ئۆزگىچە باش لىنىيە ئاتى ئەمەس

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك تونۇش باش لىنىيە ئاتى ئەمەس

en: Error: A service to activate for must be specified.
ug: خاتالىق: چوقۇم بەلگىلىنىدىغان ئاكتىپلايدىغان مۇلازىمەت.

en: Error: A service to wait for must be specified.
ug: خاتالىق: چوقۇم بەلگىلىنىدىغان كۈتىدىغان مۇلازىمەت.

en: Error: Could not write the whole output: %s
ug: خاتالىق: پۈتكۈل چىقىرىشقا يازالمايدۇ: %s

en: Error: Destination is not specified
ug: خاتالىق: نىشان بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
ug: خاتالىق: ئاتىنى «%s» دىن «%s» غا  ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Error: Method name is not specified
ug: خاتالىق: ئۇسۇل ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Method name “%s” is invalid
ug: خاتالىق: ئۇسۇل ئاتى «%s» ئىناۋەتسىز

en: Error: Object path is not specified
ug: خاتالىق: نەڭ يولى بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Signal name is not specified
ug: خاتالىق: سىگنال ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: Error: Signal name “%s” is invalid
ug: خاتالىق: سىگنال ئاتى «%s» ئىناۋەتسىز

en: Error: Too many arguments.
ug: خاتالىق: ئۆزگەرگۈچى بەك كۆپ

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
ug: خاتالىق: non-message-bus باغلىنىشىنى نازارەت قىلالمايدۇ

en: Etag not available
ug: Etag نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
ug: «type»، «enum» ياكى «flags» تە چوقۇم <key> دەپ بەلگىلەنگەن خاسلىق بولۇشى لازىم

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھەممە دەلىللەش مېخانىزمىنى ئىشلىتىپ بولدى(سىنالغان قېتىم سانى: %s) (ئىشلىتىلىشچان: %s)

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
ug: «%s» مەۋجۇت ھۆججەتنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ: ‪g_unlink()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
ug: «%s» نىڭ كەينىدىن ئۈمىد قىلىنغىنى NUL بايت ئەمما ئېرىشكىنى بايت %d

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
ug: GEmblemedIcon ئۈچۈن بىر GEmblem ئۈمىد قىلىندى

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
ug: ئىناۋەتلىك UTF‪-8‬ تېكىستىنى ئۈمىد قىلغان ئەمما ھەرپ ئېغىشنىڭ %d ئورنىدا (ھەرپ تېكىستنىڭ ئۇزۇنلۇقى %d) ئىناۋەتسىز تېكىستكە يولۇقتى. بۇ نۇقتىنىڭ ئىناۋەتلىك UTF‪-8‬ تېكىستى ئەسلىدە «%s»

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
ug[0]: تىزگىن ئۇچۇرىدىن بىرنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
ug[0]: ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسىدىن بىرنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
ug: قوبۇللىغان ئىسپاتنامىگە بىر بايت ئوقۇشنى ئۈمىد قىلغان ئەمما 0 بايت ئوقۇدى

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
ug: نورمىدىن ئارتۇق نانوسېكۇنت %d سانى UNIX ۋاقىت تامغىسى %lld دىكى قىممىتى مەنپى

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
ug: نورمىدىن ئارتۇق نانوسېكۇنت %d سانى UNIX ۋاقىت تامغىسى %lld دىكى ئۇزۇنلۇقى 1 سېكۇنتقا يەتتى

en: Extract a resource file to stdout
ug: مەنبە ھۆججىتىنى ئۆلچەملىك چىقىرىشقا يايسۇن

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Failed to allocate memory
ug: ئەسلەكنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
ug: «%s» بۆلەككە تۈر ئامبىرى قۇرۇلمىدى

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
ug: مۇندەرىجە (%s) گە ئۆزگەرتەلمىدى (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
ug: تارماق جەريان (%s) نىڭ ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچىسىنى ياپالمىدى

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
ug: «%s» قېلىپقا ۋاقىتلىق مۇندەرىجە قۇرالمىدى: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
ug: «%s» ھۆججەتنى قۇرالمىدى: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
ug: تارماق ئىجرا بىلەن ئالاقە قىلىدىغان تۇرۇبا قۇرالمىدى (%s)

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
ug: «%s» تۈر ئامبىرى قۇرالمىدى: %s

en: Failed to dup() in child process (%s)
ug: تارماق جەريان (%s) دا dup‫()‬ نى ئىجرا قىلالمىدى

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
ug: تارماق جەريان (%s) نىڭ ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچىسىنى نۇسخىلىيالمىدى

en: Failed to execute child process (%s)
ug: تارماق ئىجرانى ئىجرا قىلالمىدى (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
ug: تارماق جەريان «%s» نى ئىجرا قىلالمىدى (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
ug: ياردەمچى پىروگرامما (%s) نى ئىجرا قىلالمىدى

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
ug: URI «%2$s» ئارقىلىق exec قۇر «%1$s» نى يايالمىدى

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
ug: URI لايىھەسى «%s» ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى پىروگراممىنى تاپالمىدى

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
ug: «%s» مەزمۇن تۈرى ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى پىروگراممىنى تاپالمىدى

en: Failed to fork (%s)
ug: (%s) نى شاخلىتالمىدى

en: Failed to fork child process (%s)
ug: تارماق ئىجرا (%s) نى ئاچىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
ug: ھۆججەت ‹%s%s%s%s› نىڭ خاسلىقلىرىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى:fstat‪() ‬مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ خاسلىقىغا ئېرىشەلمىدى:‪ fstat()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to load info for handler “%s”
ug: «%s» بىر تەرەپ قىلغۇچنىڭ ئۇچۇرىنى ئوقۇيالمىدى

en: Failed to load typelib: %s
ug: تۈر ئامبىرىنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to locate “%s” in any source directory
ug: مەنبە مۇندەرىجىدىكى «%s» نىڭ ئورنىنى بەلگىلىيەلمىدى

en: Failed to locate “%s” in current directory
ug: نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىدىكى «%s» نىڭ ئورنىنى بەلگىلىيەلمىدى

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
ug: %s%s%s%s غا خەرىتىلىيەلمىدى: ‪mmap()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
ug: ھۆججەتنىڭ چۈشەندۈرگۈچىسىنى قايتا خەرىتىلەش ئۈچۈن ھۆججەتنى ئاچالمىدى (%s)

en: Failed to open file “%s”: %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچالمىدى: fdopen‪()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
ug: «%s» ھۆججەتنى ئاچالمىدى: ‪open()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open ‘%s’: %s
ug: «%s» نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
ug: «%s» تۈرنىڭ <default> قىممىتىنى  تەھلىل قىلالمىدى:

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
ug: «%s» نىڭ DNS ئىنكاسىنى تەھلىل قىلالمىدى:

en: Failed to parse command line options: %s
ug: بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسىنى تەھلىل قىلالمىدى: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
ug: «%-.*s» نى تەھلىل قىلالمىدى، ئۇ ھەرپ نەقىلىدىكى سان (مەسىلەن، &#234;) - بەلكىم ئۇ سان بەك چوڭ بولۇپ كەتكەن بولۇشى مۇمكىن

en: Failed to parse: %s
ug: تەھلىل قىلالمىدى: %s

en: Failed to read data from child process
ug: تارماق ئىجرادىن سانلىق مەلۇمات ئوقۇيالمىدى

en: Failed to read data from child process (%s)
ug: (%s) تارماق ئىجرادىن سانلىق مەلۇمات ئوقۇيالمىدى

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
ug: تارماق تۇرۇبا (%s) دىن يېتەرلىك سانلىق مەلۇمات ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to read from child pipe (%s)
ug: تارماق نوردىن ئوقۇيالمىدى (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
ug: «%s» ھۆججەتتىن ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
ug: سىمۋوللۇق ئۇلانما «%s» نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to read ‘%s’: %s
ug: «%s» نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
ug: ئاتىنى «%s» دىن «%s» غا ئۆزگەرتەلمىدى: g_rename‪()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to resize memory output stream
ug: ئەسلەك چىقىرىش ئېقىم چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Failed to set permissions of “%s”: %s
ug: «%s» نىڭ ئىجازىتىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
ug: «%s» نى «%s» نىڭ كۆڭۈلدىكى بىر تەرەپ قىلغۇچىسى قىلىپ تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
ug: تارماق جەريان «%s»(%s) نى پەيدا قىلالمىدى

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
ug: «%s» ھۆججەتكە يازالمىدى: ‪fsync()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
ug: ھۆججەت «%s» نى يازالمىدى: ‪fsync()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
ug: «%s» ھۆججەتكە يازالمىدى: ‪write()‬ مەغلۇپ بولدى: %s

en: File %s appears multiple times in the resource
ug: مەنبەنىڭ ئىچىدە ھۆججەت %s بىر قانچە يەردە بار ئىكەن

en: File enumerator has outstanding operation
ug: ھۆججەت سانىغۇچتا بىنورمال مەشغۇلات بار

en: File enumerator is already closed
ug: ھۆججەت سانىغۇچ تاقالغان

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
ug: ھۆججەت ئىسمى «%s» نى ‪UTF-16‬ گە ئايلاندۇرغىلى بولمايدۇ

en: File names cannot contain “%c”
ug: ھۆججەت ئاتىدا «%c» بولسا بولمايدۇ

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچقىنى بولمىدى: Windows خاتالىقى ‏‎%lu‎‏

en: File “%s” is too large
ug: «%s» ھۆججەت بەك چوڭ

en: Filesystem does not support symbolic links
ug: ھۆججەت سىستېمىسى بەلگە ئۇلانمىسىنى قوللىمايدۇ

en: Filesystem root
ug: ھۆججەت سىستېمىسى غولى

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ug: «%2$s» دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدىكى بىرىنچى پەرمان تاختىسىدا پىچىمىغا ماس كەلمەيدىغان «%3$s» مەزمۇن بار

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
ug: بەلگە ئۇلانمىسى، ئېگەرلەنگەنلەر ۋە تېزلەتمىلەرگە ئەگەش

en: GApplication Options:
ug: GApplication تاللانما:

en: GCredentials contains invalid data
ug: GCredentials دا ئىناۋەتسىز سانلىق مەلۇمات بار

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
ug: مەزكۇر مەشغۇلات سىستېمىسىدا GCredentials نىڭ ئىجرا كىملىكى يوق

en: GCredentials is not implemented on this OS
ug: GCredentials نى بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

[ctx: GDateTime]
en: %I:%M:%S %p
ug: %-I:%M:%S %p

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى %A %H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
ug: %d-%m-%y

[ctx: GDateTime]
en: AM
ug: چ ب

[ctx: GDateTime]
en: PM
ug: چ ك

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
ug: windows تا GSocketControlMessage نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Generate dependency list
ug: بېقىنىش تىزىمىنى ھاسىللايدۇ

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
ug: تاللانغان نىشان ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتىغا ئاساسەن چىقىرىش پىچىمىنى ھاسىل قىلىدۇ

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
ug: مەنبە ھۆججەتنى كودىڭىزغا ئۇلايدىغان ئەسلى كودنى ھاسىللايدۇ

en: Generate source header
ug: مەنبە ماۋزۇسىنى ھاسىللايدۇ

en: Get file system info
ug: ھۆججەت سىستېما ئۇچۇرىغا ئېرىشىدۇ

en: Get or set the handler for a mimetype
ug: mime تۈرىنىڭ بىر تەرەپ قىلغۇچىنى تەڭشەيدۇ ياكى ئېرىشىدۇ

en: Get or set the handler for a mimetype.
ug: mime تۈرىنىڭ بىر تەرەپ قىلغۇچىنى تەڭشەيدۇ ياكى ئېرىشىدۇ

en: Get the value of KEY
ug: كۇنۇپكا قىممىتىگە ئېرىشىدۇ

en: HANDLER
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: HTTP proxy authentication failed
ug: HTTP ۋاكالەتچىنى دەلىللىيەلمىدى

en: HTTP proxy authentication required
ug: HTTP ۋاكالەتچىنى دەلىللەش زۆرۈر

en: HTTP proxy connection failed: %i
ug: HTTP ۋاكالەتچى باغلىنىشى مەغلۇپ بولدى: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
ug: HTTP ۋاكالەتچى باغلىنىشىغا يول قويمىدى

en: HTTP proxy response too big
ug: HTTP ۋاكالەتچى ئىنكاسى بەك چوڭ

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
ug: HTTP ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئويلىمىغان يەردىن باغلىنىشنى ياپتى.

en: Help Options:
ug: ياردەم تاللانمىسى:

en: Host unreachable
ug: مۇلازىمېتىرغا يېتەلمەيدۇ

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
ug: SOCKSv5 مۇلازىمېتىرىدىن باش ئاپپاراتنى كۆرگىلى بولمايدۇ.

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
ug: مۇلازىمېتىر ئاتى «%s» دا «[» بار ئەمما «]» يوق

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
ug: كومپيۇتېر ئاتى «%s» كېلىشىم SOCKSv‪‏‬‎4‎‏ غا نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
ug: «%s» كومپيۇتېر ئاتى SOCKSv‪‏‬5‎‏ كېلىشىمگە نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: ID
ug: كىملىك

en: IDENTIFIER
ug: پەرقلەندۈرگۈچ

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
ug: ئەگەر بىر تەرەپ قىلغۇچ بېرىلمىگەن بولسا، MIME تۈرىنىڭ تىزىملىتىلغان ۋە تەۋسىيە قىلىنغان پىروگراممىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ. ئەگەر بىر تەرەپ قىلغۇچ بېرىلگەن بولسا، ئۇ MIME تۈرىنىڭ كۆڭۈلدىكى پىروگراممىسى قىلىپ تەڭشىلىدۇ.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
ug: مەۋجۇت بولمىغان ھۆججەتكە پەرۋا قىلما، ھەرگىز ئەسكەرتمە

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
ug: ئېگەرسىزلەۋاتقان ياكى قاڭقىتىۋاتقاندا ئېلىپ بېرىلىۋاتقان ھۆججەت مەشغۇلاتىغا پەرۋا قىلمايدۇ

en: Ignored, for compat with GTestDbus
ug: پەرۋا قىلمىدى، GTestDbus ماسلىشىشچانلىق ئۈچۈن

en: Ignoring this file.
ug: بۇ ھۆججەتكە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Illegal character in URI
ug: URI دىكى قانۇنسىز ھەرپ

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
ug: ‫URI دىكى كودلاش ئۇسۇلى قانۇنسىز بولغان ‪IPv6‬ ئادرېس ‪«%.*s»

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
ug: ‫URI دىكى قانۇنسىز خەلقئارالاشتۇرۇلغان مۇلازىمېتىر ئاتى ‪«%.*s»

en: Include directories in GIR search path
ug: GIR نىڭ ئىزدەش يولىدىكى مۇندەرىجىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Include phony targets in the generated dependency file
ug: ھاسىللانغان تايىنىدىغان ھۆججەتتىكى ساختا نىشاننى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Incomplete multibyte sequence in input
ug: كىرگۈزۈشتە تاماملانمىغان كۆپ بايتلىق ھەرپ قاتارى بار

en: Input stream doesn’t implement read
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمىنى ئوقۇشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: Input stream doesn’t implement seek
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمى ئىزدەشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: Integer value “%s” for %s out of range
ug: %2$s غا ئىشلىتىدىغان «%1$s» پۈتۈن سان دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: Integer value “%s” out of range
ug: پۈتۈن سان قىممىتى «%s» چەكتىن ئېشىپ كەتتى

en: Interface name too long
ug: ئارايۈزىنىڭ ئىسمى بەك ئۇزۇن

en: Interface not found: %s
ug: ئارايۈز تېپىلمىدى: %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
ug: ئىچكى SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر خاتا.

en: Internal error: %s
ug: ئىچكى خاتالىق: %s

en: Introspect a remote object.
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان يىراقتىكى نەڭ.

en: Introspect children
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان بالا

en: Invalid %-encoding in URI
ug: URI دىكى ئىناۋەتسىز %-encoding كودلاش

en: Invalid GSeekType supplied
ug: تەمىنلەنگەن GSeekType ئىناۋەتسىز

en: Invalid GVariant type string “%s”
ug: ئىناۋەتسىز GVariant تۈرلۈك ھەرپ تىزىقى «%s»

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
ug: ‫URI دىكى ئىناۋەتسىز ‪IPv6‬ ئادرېس ‪«%.*s»

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
ug: ئىناۋەتسىز UTF‪-‏‬‎8‎‏ بىلەن كودلانغان تېكىست ئاتىدا — «%s» ئىناۋەتسىز

en: Invalid attribute type (byte string expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (بايتلىق تېكىست «byte string»بولۇشى لازىم)

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تۈرى (ھەرپ تىزىقى ياكى ئىناۋەتسىز)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (‪uint32 ‬بولۇشى لازىم)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى (‪uint64 ‬بولۇشى لازىم)

en: Invalid attribute type “%s”
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى «‏%s»‎‏

en: Invalid byte sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز بايت قاتارى كۆرۈلدى

en: Invalid compressed data
ug: ئىناۋەتسىز پىرېسلانغان سانلىق مەلۇمات

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
ug: خەتكۈچ ھۆججىتىدە ئىناۋەتسىز چېسلا/ۋاقىت «%s» بار

en: Invalid domain
ug: ئىناۋەتسىز دائىرە

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
ug: ئىناۋەتسىز تەرتىپ قىممىتى. 0x6c ('l') ياكى 0x42 ('B') نىڭ ئورنىغا 0x%02x قىممەت بايقالدى

en: Invalid extended attribute name
ug: ئىناۋەتسىز كېڭەيتىلگەن خاسلىق ئاتى

en: Invalid filename
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى

en: Invalid filename %s
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى %s

en: Invalid group name: %s
ug: ئىناۋەتسىز گۇرۇپپا ئاتى: %s

en: Invalid hostname
ug: باش ماشىنا ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid key name: %.*s
ug: ئاچقۇچ ئاتى ئىناۋەتسىز: %.*s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
ug: ئىناۋەتسىز ئاساسىي كېلىشىم نەشرى. 1 ئۈمىد قىلىنغان ئەمما %d بايقالدى

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
ug: ئىناۋەتسىز ئات «%s»: ئىناۋەتسىز ھەرپ «%c»؛ پەقەت كىچىك ھەرپ، رەقەم ۋە سىزىق(«-») نىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
ug: ئىناۋەتسىز ئات «%s»: ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇقى 1024

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
ug: ئىناۋەتسىز ئات «%s»: ئات چوقۇم كىچىك ھەرپتىن باشلىنىدۇ

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
ug: ئىناۋەتسىز ئات «%s»: ئەڭ ئاخىرقى ھەرپ سىزىق («-») بولماسلىقى لازىم.

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
ug: ئىناۋەتسىز ئات «%s»: ئىككى تۇتاش سىزىق («--»)نى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ

en: Invalid numeric value
ug: ئىناۋەتسىز سان قىممىتى

en: Invalid object, not initialized
ug: ئىناۋەتسىز نەڭ. دەسلەپلەشتۈرۈلمىگەن

en: Invalid program name: %s
ug: پىروگرامما ئاتى ئىناۋەتسىز: %s

en: Invalid seek request
ug: ئىناۋەتسىز ئىزدەش ئىلتىماسى

en: Invalid sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز تەرتىپ كۆرۈلدى

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
ug: ئىناۋەتسىز ئوقۇر، دەسلەپلەشتۈرەلمىگەنلىكنىڭ سەۋەبى: %s

en: Invalid socket, not initialized
ug: socket ئىناۋەتسىز، دەسلەپلەشتۈرۈلمىگەن

en: Invalid source FDs argument
ug: ئىناۋەتسىز مەنبە ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچنىڭ ئۆزگەرگۈچىسى

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
ug: %d دىكى پارامېتىردا ئىناۋەتسىز تېكىست بار: %s

en: Invalid string in environment: %s
ug: مۇھىتتىكى تېكىست ئىناۋەتسىز: %s

en: Invalid symlink value given
ug: بېرىلگەن بەلگە ئۇلىنىش قىممىتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
ug: «%s» بۆلەكنىڭ ئىناۋەتسىز تۈر ئامبىرى: %s

en: Invalid working directory: %s
ug: ئىناۋەتسىز خىزمەت مۇندەرىجىسى: %s

en: Invoke a method on a remote object.
ug: يىراقتىكى نەڭدە ئۇسۇلدىن بىرنى چاقىرىدۇ.

en: Invoke an action on the application
ug: پىروگراممىدا بىر مەشغۇلاتنى چاقىرىدۇ

en: Keep with file when moved
ug: يۆتكىگەندە ھۆججەت بىلەن بىرگە ساقلاپ قال

en: Key file contains escape character at end of line
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت قۇر ئاخىرىدا كۆچمە مەنىدىكى ھەرپ بار

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتتە ئىناۋەتسىز كۆچمە مەنىدىكى تەرتىپ «%s» نى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ «%2$s» گۇرۇپپىسىدىكى ئاچقۇچ «%1$s» نىڭ قىممىتىنى ئىزاھلىغىلى بولمىدى.

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت «%s» ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، ئۇنىڭ قىممىتىنى ئىزاھلىيالمىدى.

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت «%s» ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، ئۇنىڭ قىممىتى «%s» بولسا ‪UTF-‏‎‬8‎‏ ئەمەس

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتتىكى قۇر «%s» ئاچقۇچ-قىممەت جۈپى، گۇرۇپپا ياكى ئىزاھات ئەمەس

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت قوللىمايدىغان كودلاش «%s» نى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: Key file does not have group “%s”
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ گۇرۇپپا «%s» سى يوق

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
ug: ئاچقۇچ ھۆججەتنىڭ «%2$s» گۇرۇپپىسىدا «%1$s» ئاچقۇچىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: Key file does not start with a group
ug: ئاچقۇچ ھۆججەت گۇرۇپپىدىن باشلانمايدۇ

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
ug: ئاچقۇچ «%s» (گۇرۇپپا «%s» دىكى) نىڭ قىممىتى «%s» ئىكەن، «%s» بولسا بولاتتى

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «%3$s» دىكى %1$d - كۇنۇپكا/قىممەت جۈپى «%2$s»، تەڭلىك بەلگىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «%3$s» دىكى %1$d - كۇنۇپكا/قىممەت جۈپى «%2$s» بوش قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: LOCATION
ug: ئورۇن

en: Launch an application
ug: پىروگرامما قوزغات

en: Launch an application from a desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەتتىن پىروگراممىنى قوزغىتىدۇ

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەتتىن پىروگراممىنى قوزغىتىدۇ، تاللاشچان ھۆججەت ئىسمى ئۆزگەرگۈچىسىنى يوللايدۇ.

en: Launch the application (with optional files to open)
ug: پىروگرامما قوزغات (ھۆججەت ئېچىش تاللاشچان)

en: Leftover unconverted data in read buffer
ug: يىغلەكتە ساقلىنىپ قالغان ئايلاندۇرۇلمىغان سانلىق مەلۇماتنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Length %u is too long for address
ug: ئادرېس ئۈچۈن %u بەك ئۇزۇن

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ug: «%2$s» دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدا پىچىمىغا ماس كەلمەيدىغان «%3$s» مەزمۇن بار

en: List applications
ug: پىروگراممىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List available actions
ug: بار مەشغۇلات تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List contents of directories in a tree-like format.
ug: مۇندەرىجە مەزمۇنىنى دەرەخسىمان ھالەتتە كۆرسىتىدۇ.

en: List files in the trash with their original locations
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەتنى ئەسلىدىكى ئورنى بىلەن بىللە كۆرسىتىدۇ

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
ug: ئاچقۇچ ۋە قىممەتنى چوڭقۇرلاپ كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر SCHEMA بېرىلمىگەن بولسا بارلىق ئاچقۇچلارنى كۆرسىتىدۇ

en: List other typelibs the inspected typelib requires
ug: تەكشۈرىدىغان تۈر ئامبىرىغا زۆرۈر بولغان باشقا تۈر ئامبىرىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
ug: مەنبە تىزىمى
    ئەگەر SECTION يەنى بۆلەك بېرىلگەن بولسا، مۇشۇ بۆلەك ئىچىدىكى مەنبە تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر PATH يەنى يول بېرىلگەن بولسا، ماس كەلگەن مەنبە تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
ug: مەنبەلەر تىزىمىنى تەپسىلىي كۆرسىتىش
    ئەگەر SECTION بېرىلگەن بولسا، مۇشۇ بۆلەك ئىچىدىكى مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    ئەگەر PATH بېرىلگەن بولسا، ماس كەلگەن مەنبەلەر تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ
    تەپسىلاتلار ئىچىدە بۆلەك، چوڭلۇق، ۋە پىرېسلاش بار

en: List sections containing resources in an elf FILE
ug: بىر elf ھۆججەتتىكى مەنبەنىڭ بۆلەكلىرىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List static actions for an application (from .desktop file)
ug: پىروگراممىنىڭ تۇراقلىق مەشغۇلاتىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ (.desktop ھۆججەتتىن)

en: List the children of SCHEMA
ug: SCHEMA دىكى تارماق نەڭنى كۆرسىتىدۇ

en: List the contents of locations
ug: ئورۇندىكى مەزمۇننى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List the contents of the locations.
ug: ئورۇنلاردىكى مەزمۇنلارنى كۆرسىتىدۇ.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
ug: ئورنىتىلغان (قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولمايدىغان) لايىھە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
ug: ئورنىتىلغان D-Bus ئاكتىپلىغىلى بولىدىغان پىروگراممىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ (.desktop ھۆججەت بويىچە)

en: List the installed relocatable schemas
ug: ئورنىتىلغان قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدىغان لايىھە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the keys in SCHEMA
ug: SCHEMA دىكى كۇنۇپكا تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: List the shared libraries the typelib requires
ug: تۈر ئامبىرىغا زۆرۈر بولغان ھەمبەھىر ئامبارنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List user-interesting volumes, drives and mounts
ug: ئىشلەتكۈچى قىزىقىدىغان دىسكا، قوزغاتقۇچ ۋە يۈكلەشنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: List writable attributes
ug: يېزىشچان خاسلىقىنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: Listener is already closed
ug: تىڭشىغۇچ تاقالغان

en: Lists the contents of locations in a tree
ug: ئورۇندىكى مەزمۇننى شاختا تىزىپ كۆرسىتىدۇ

en: Location given doesn't start with trash:///
ug: بېرىلگەن ئورۇن ‪trash:/// ‬بىلەن باشلانمىغان

en: Location not specified
ug: ئورۇن بەلگىلەنمىگەن

en: MIMETYPE
ug: Mime تۈرى

en: Malformed DNS packet
ug: بۇزۇق DNS بوغچىسى

en: Malformed input data for GFileIcon
ug: GFileIcon غا كىرگۈزگەن سانلىق مەلۇمات فورماتى خاتا

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
ug: GEmblem كودلاشتا ناتوغرا بەلگە سانى مەۋجۇت (%d)

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
ug: GEmblemedIcon كودلاشتا ناتوغرا بەلگە سانى (%d)

en: Malformed version number: %s
ug: خاتا نەشر نومۇرى: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
ug: ئادرېس تۈرى «‎%s‎‏» دىكى مەنىسى يوق كۇنۇپكا/قىممەت جۈپىنىڭ بىرىكمىسى

en: Memory output stream not resizable
ug: ئەسلەك چىقىرىش ئېقىمىنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدە ئىمزا «%s» بار ئەمما بېشىدا ئىمزا يوق

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدە تىپ ئىمزا «%s»بار ئەمما بېشىدىكى ئىمزا «%s»

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
ug: ئۇچۇر گەۋدىسى بوش ئەمما بېشىدىكى سۆز بۆلىكىدىكى ئىمزا «(‏%s)‎‏»

en: Message vectors too large
ug: ئۇچۇر ۋېكتورى بەك ئۇزۇن

en: Method and interface name
ug: ئۇسۇل ۋە ئېغىزنىڭ ئاتى

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
ug: «%3$s» ئىمزالىق ئېغىز «%2$s» دا «%1$s» ئۇسۇل مەۋجۇت ئەمەس

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
ug: «%s» ئۇسۇل «%s» تىپنى قايتۇردى ئەمما ئۈمىد قىلىنغىنى «%s»

en: Missing argument
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچى كەم

en: Missing argument for %s
ug: %s نىڭ ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى كەم

en: Missing ‘=’ and parameter value
ug: «=» ۋە پارامېتىر قىممىتى كەم

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
ug: KEY ئۆزگىرىشىنى كۆزىتىدۇ.
    ئەگەر KEY بەلگىلەنمىگەن بولسا ئۇنداقتا SCHEMA دىكى ھەممە كۇنۇپكىنى كۆزىتىدۇ. 
    ^C دا كۆزىتىشنى توختىتىدۇ.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
ug: مۇندەرىجە كۆزىتىدۇ (كۆڭۈلدىكى: تۈرىگە تايىنىدۇ)

en: Monitor a file (default: depends on type)
ug: ھۆججەت كۆزىتىدۇ (كۆڭۈلدىكى: تۈرىگە تايىنىدۇ)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
ug: ھۆججەتنى بىۋاسىتە كۆزىتىدۇ (قاتتىق ئۇلانما ئارقىلىق ئۆزگىرىشنى ئۇقتۇرىدۇ)

en: Monitor a remote object.
ug: يىراقتىكى نەڭنى كۆزىتىدۇ.

en: Monitor files and directories for changes
ug: ھۆججەت ۋە مۇندەرىجىنىڭ ئۆزگىرىشىنى كۆزىتىدۇ

en: Monitor files or directories for changes.
ug: ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى ئۆزگىرىشىنى كۆزىتىدۇ.

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
ug: ئىشلەتكۈچى قىزىقىدىغان دىسكا، قوزغاتقۇچ ۋە يۈكلەش پائالىيىتىنى كۆزىتىدۇ

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
ug: ھۆججەتنى بىۋاسىتە كۆزىتىدۇ ئەمما ئۆزگىرىشنى دوكلات قىلمايدۇ

en: Mount a TCRYPT hidden volume
ug: TCRYPT يوشۇرۇن دىسكىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Mount a TCRYPT system volume
ug: TCRYPT سىستېما دىسكىسىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Mount as mountable
ug: ئېگەرلىگىلى بولىدىغان قىلىپ ئېگەرلە

en: Mount or unmount the locations
ug: ئورۇننى ئېگەرلە ياكى ئېگەرسىزلە

en: Mount or unmount the locations.
ug: ئورۇننى ئېگەرلەيدۇ ياكى ئېگەرسىزلەيدۇ.

en: Mount volume with device file, or other identifier
ug: ئۈسكۈنە ھۆججىتى ياكى باشقا پەرقلەندۈرگۈچ ئارقىلىق دىسكىنى يۈكلەيدۇ

en: Move between mounts not supported
ug: ئېگەرلەشلەر ئارىسىدا يۆتكەشنى قوللىمايدۇ

en: Move files or directories to the trash
ug: ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدۇ

en: Move one or more files
ug: بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت يۆتكە

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
ug: «مەنبە» دىن بىر ياكى بىرقانچە ھۆججەتنى «نىشان» غا يۆتكەيدۇ.

en: Move/Restore files or directories to the trash.
ug: ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدۇ/ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ.

en: Multiple connection endpoints specified
ug: كۆپ باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسى بەلگىلەندى

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
ug: چوقۇم MIME تۈرىدىن بىرنى بەلگىلەش كېرەك، بىر تەرەپ قىلغۇچ بەلگىلەشكىمۇ بولىدۇ

en: NAME
ug: ئاتى

en: NAMESPACE
ug: ئات بوشلۇقى

en: Name of the dependency file to generate
ug: ھاسىللايدىغان تايىنىدىغان ھۆججەت ئاتى

en: Name of the output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتىنىڭ ئاتى

en: Need more input
ug: تېخىمۇ كۆپ كىرگۈزۈشكە ئېھتىياجلىق

en: Network unreachable
ug: تورغا يېتەلمەيدۇ

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرىدىن تور كۆرۈنمىدى.

en: NetworkManager not running
ug: تور باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنمايۋاتىدۇ

en: NetworkManager version too old
ug: تور باشقۇرغۇچنىڭ نەشرى بەك كونا

en: Never follow symbolic links
ug: بەلگىلىك ئۇلىنىشقا ئەگەشمىسۇن

en: No <key name='%s'> to override
ug: قاپلايدىغان <key name='%s'> يوق

en: No DNS record of the requested type for “%s”
ug: ئىلتىماس قىلىنغان «%s» تۈرگە ماس كېلىدىغان DNS خاتىرىسى يوق

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
ug: URI «%s» نىڭ خەتكۈچى MIME تۈرىنى بەلگىلىمىگەن

en: No PEM-encoded certificate found
ug: PEM بىلەن كودلانغان گۇۋاھنامە تېپىلمىدى

en: No PEM-encoded private key found
ug: PEM بىلەن كودلانغان شەخسىي ئاچقۇچ تېپىلمىدى

en: No address specified
ug: ئادرېس كۆرسىتىلمىگەن

en: No application is registered as handling this file
ug: بۇ خىل ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىش ئۈچۈن ئۈچۈن خەتلىگەن مۇناسىپ قوللىنىشچان پىروگرامما يوق

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
ug: «%s» ئاتلىق پىروگرامما «%s» غا خەتكۈش خەتلەتمىگەن

en: No bookmark found for URI “%s”
ug: URI «%s» نىڭ خەتكۈچى تېپىلمىدى

en: No connection endpoint specified
ug: باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسى بەلگىلەنمىگەن

en: No default applications for “%s”
ug: «%s» ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى پىروگرامما كۆرسىتىلمىگەن

en: No desktop file given
ug: ئۈستەل ھۆججەتلىرى بېرىلمىگەن

en: No destination given
ug: نىشان بېرىلمىگەن

en: No drive for device file
ug: ئۈسكۈنە ھۆججىتىنىڭ قوزغاتقۇچىسى يوق

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
ug: URI «%s» نىڭ خەتكۈچى گۇرۇپپا تەڭشىمىگەن

en: No input files
ug: كىرگۈزۈش ھۆججىتى يوق

en: No locations given
ug: ئورۇن بېرىلمىگەن

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
ug: URI «%s» نىڭ خەتكۈچى شەخسىي تۇغنى بەلگىلىمىگەن

en: No recommended applications
ug: تەۋسىيەلىك پىروگرامما يوق

en: No registered applications
ug: خەتلىتىلگەن پىروگرامما يوق

en: No schema files found: doing nothing.
ug: لايىھە ھۆججىتى تېپىلمىدى: ھېچ ئىش قىلمايدۇ.

en: No schema files found: removed existing output file.
ug: لايىھە ھۆججىتى تېپىلمىدى: مەۋجۇت چىقارغان ھۆججەت چىقىرىۋېتىلدى.

en: No schemas installed
ug: ھېچقانداق لايىھە ئورنىتىلمىغان

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
ug[0]: ئۇچۇردا ئىمزا بېشى يوق ئەمما ئۇچۇر گەۋدىسى %u بايت

en: No such interface “%s”
ug: «%s» بۇنداق ئارايۈز يوق

en: No such interface “%s” on object at path %s
ug: %2$s يولدىكى نەڭدە «%1$s» غا ئوخشاش ئارايۈز يوق

en: No such key “%s”
ug: «%s» دەك ئاچقۇچ يوق

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن قۇرۇلما «%2$s» دا «%1$s» ئاچقۇچ يوق ھەمدە ‪«--strict»‬ بەلگىلەنگەن؛چېكىنىۋاتىدۇ.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن قۇرۇلما «%2$s» دا «%1$s» ئاچقۇچ يوق.

en: No such method “%s”
ug: بۇنداق ئۇسۇل يوق «%s»

en: No such property “%s”
ug: «‎%s‎‏» بۇنداق خاسلىق يوق

en: No such schema “%s”
ug: «%s» دەك لايىھە يوق

en: No support for IPv4 source-specific multicast
ug: IPv4 مەنبەسى كۆرسىتىلگەن كۆپ تارقىتىشنى قوللىمايدۇ

en: No support for IPv6 source-specific multicast
ug: IPv6 مەنبەسى كۆرسىتىلگەن كۆپ تارقىتىشنى قوللىمايدۇ

en: No support for source-specific multicast
ug: مەنبەسى كۆرسىتىلگەن كۆپ تارقىتىشنى قوللىمايدۇ

en: No target directory
ug: نىشان مۇندەرىجە يوق

en: No type for class name %s
ug: خىل ئاتى %s نىڭ تىپى يوق

en: No valid addresses were found
ug: ئىناۋەتلىك ئادرېس تېپىلمىدى

en: No valid bookmark file found in data dirs
ug: سانلىق مەلۇمات مۇندەرىجىسىدە ئىناۋەتلىك خەتكۈش ھۆججىتى تېپىلمىدى

en: No volume for given ID
ug: بېرىلگەن كىملىكنىڭ دىسكىسى يوق

en: Non-UTF-8 characters in URI
ug: ‫URI دىكى غەيرى ‪UTF-8 ‬ھەرپ

en: Not a regular file
ug: ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس

en: Not authorized to change debug settings
ug: سازلاش تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىشكە دەلىللەنمىگەن

en: Not enough memory
ug: يېتەرلىك ئەسلەك يوق

en: Not enough space for socket address
ug: ئوقۇر ئادرېسى ئۈچۈن يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Not enough space in destination
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Not expecting control message, but got %d
ug: تىزگىن ئۇچۇرىنى ئۈمىد قىلمىغان ئىدى، ئەمما %d غا ئېرىشتى

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
ug: دىققەت: ‪«--restore»‬ ئۈزچاتقا نىسبەتەن، ئەگەر ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەتنىڭ
    ئەسلى ئورنى مەۋجۇت بولسا، ‪«--force»‬ تەڭشەلمىگۈچە ئۇنى قاپلىۋەتمەيدۇ.

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
ug: ئۇچۇردىكى ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچنىڭ سانى (%d) باش بۆلەكتىكى (%d) دىن پەرقلىق

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
ug: «%s» سان چېگرا ھالقىدى [%s, %s]

en: Object does not exist at path “%s”
ug: «%s» يولدا جىسىم مەۋجۇت ئەمەس

en: Object path to emit signal on
ug: سىگنال تارقىتىدىغان نەڭنىڭ يولى

en: Object path to introspect
ug: ئۆزىنى تەكشۈرىدىغان نەڭ يولى

en: Object path to invoke method on
ug: ئۇسۇلنىڭ نەڭ يولىنى چاقىرىدۇ

en: Object path to monitor
ug: كۆزىتىدىغان نەڭنىڭ يولى

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
ug: «%s» ھەرپ ئىناۋەتسىز، خاسلىق ئاتى«%s» (ئېلېمېنت «%s») نىڭ كەينىدە «=» ھەرپ بولىدۇ

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
ug: «%s» ھەرپ ئىناۋەتسىز، «>» بەلگىسى بىلەن بوش ئېلېمېنت بەلگىسى «%s» نى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
ug: «%s» ھەرپ ئىناۋەتسىز، باشلىنىش بەلگىسى «%s» ئېلېمېنت «>» ياكى «/» بىلەن ئاخىرلىشىدۇ ياكى شۇ ئېلېمېنتنىڭ خاسلىقى ئەگىشىپ كېلىدۇ؛ بەلكىم خاسلىق ئاتىدا ئىناۋەتسىز ھەرپ ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز مۇمكىن

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
ug: «%s» ھەرپ ئىناۋەتسىز، خاسلىق «%s» (ئېلېمېنت «%s»)قا قىممەت بەرگەندە، تەڭلىك بەلگىسىنىڭ ئارقىسىدا قوش پەش كېلىدۇ

en: Only create if not existing
ug: مەۋجۇت بولمىغاندا ئاندىن قۇر

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
ug: <%2$s> نىڭ ئىچىدە پەقەت بىر <%1$s> ئېلېمېنت بولۇشقا يول قويىدۇ

en: Only print properties
ug: بېسىش خاسلىقلىرىلا

en: Open files with the default application
ug: ھۆججەتنى كۆڭۈلدىكى پىروگراممىدا ئاچىدۇ

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
ug: مۇشۇ تىپتىكى ھۆججەتلەرنى ئاچىدىغان خەتلىتىلگەن
     پىروگراممىنى ئىشلىتىپ ھۆججەتلەرنى ئاچىدۇ.

en: Operation not supported
ug: مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ

en: Operation was cancelled
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى

en: Optional destination for signal (unique name)
ug: سىگنالنىڭ ئىختىيارى نىشانى(ئۆزگىچە ئات)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
ug: مەشغۇلات چاقىرىشنىڭ تاللاشچان پارامېتىرى، GVariant پىچىم

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
ug: تاللاشچان ئاچماقچى بولغان نىسپىي ياكى مۇتلەق ھۆججەت ئاتى ياكى URI

en: Options specifying the connection endpoint
ug: باغلىنىش ئاخىرقى نۇقتىسىنىڭ تاللانمىسى بەلگىلىنىدۇ

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: Output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: Output stream doesn’t implement write
ug: چىقىرىش ئېقىمىدا يېزىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدىكى قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچىنى قاپلاش قىممىتى ئىناۋەتلىك قىممەت تاللاش دائىرە تىزىمىدا ئەمەس ھەمدە ‪«--strict»‬ بەلگىلەنگەن؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدىكى قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچىنى قاپلاش قىممىتى ئىناۋەتلىك قىممەت تاللاش دائىرە تىزىمىدا ئەمەس؛ بۇ ئاچقۇچنى قاپلاشقا پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدىكى قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچىنى قاپلاش قۇرۇلمىدا بېرىلگەن دائىرىدىن چىقىپ كەتكەن ھەمدە ‪«--strict»‬ بەلگىلەنگەن؛ چېكىنىۋاتىدۇ.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
ug: «%3$s» قاپلاش ھۆججىتىدىكى قۇرۇلما «%2$s» دىكى «%1$s» ئاچقۇچىنى قاپلاش قۇرۇلمىدا بېرىلگەن دائىرىدىن چىقىپ كەتكەن: بۇ ئاچقۇچنى قاپلاشقا پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Override the application’s ID
ug: پىروگرامما كىملىكىنى قاپلايدۇ

en: PARAMETER
ug: پارامېتىر

en: PATH
ug: يول

en: PCRE library is compiled with incompatible options
ug: بۇ PCRE ئامبىرى نۇرغۇن زىت(incompatible) تاللانمىلار بىلەن يۇغۇرۇلغان

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
ug: PCRE ئامبار تەرجىمە قىلغاندا UTF8 قوللاشنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: POSIX collating elements are not supported
ug: POSIX توپلانما ئېلېمېنتنى قوللىمايدۇ

en: POSIX named classes are supported only within a class
ug: پەقەت خىلدا POSIX ئاتاشتىكى خىلنىلا قوللايدۇ

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
ug: تەھلىل قىلغان شالغۇت خاسلىق قىممەت «%s» ئىناۋەتلىك D-Bus ئىمزاسى ئەمەس

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
ug: تەھلىل قىلغان قىممەت «%s» ئىناۋەتلىك D-Bus نەڭ يولى ئەمەس

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
ug: تەھلىل قىلغان قىممەت «%s» ئىناۋەتلىك D-Bus ئىمزاسى ئەمەس

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
ug: «%s» يەشكەن قىممەت D-Bus ئىمزاسىنىڭ ئىناۋەتلىك قىممىتى ئەمەس (ئۇچۇر گەۋدىسىگە نىسبەتەن)

en: Partial character sequence at end of input
ug: كىرگۈزۈشنىڭ ئاخىرىدا تاماملانمىغان ھەرپ قاتارى كۆرۈلدى

en: Path must begin with a slash (/)
ug: يول چوقۇم ئوڭ يانتۇ سىزىق (/) بىلەن باشلىنىشى لازىم

en: Path must end with a slash (/)
ug: يول چوقۇم ئوڭ يانتۇ سىزىق (/) بىلەن ئاخىرلىشىشى لازىم

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
ug: ئاتتا ئارقىمۇ ئارقا ئىككى ئوڭ يانتۇ سىزىق (//) بولماسلىقى لازىم

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
ug: «‎%s‎‏» مۇندەرىجە ئىجازەت خاتالىقى. 0700 نى كۈتكەن ئەمما 0%o غا ئېرىشتى

en: Pipes are not supported in this platform
ug: بۇ سۇپا تۇرۇبا قوللىمايدۇ

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
ug: ‪«--print-shlibs»، «--print-typelibs»‬ ياكى ھەر ئىككىسىنى بەلگىلەڭ

en: Please specify exactly one input file
ug: ئېنىق بىر كىرگۈزۈش ھۆججىتىنى بەلگىلەڭ

en: Please specify exactly one namespace
ug: ئېنىق بىر ئات بوشلۇقىنى بەلگىلەڭ

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
ug: ‫URI دىكى ‪«%.*s»‬ ئېغىز دائىرىدىن چىقىپ كەتكەن

en: Preserve all attributes
ug: ھەممە خاسلىقنى ساقلاپ قالسۇن

en: Print XML
ug: XML باس

en: Print address
ug: ئادرېسىنى بېسىش

en: Print address in shell mode
ug: ئادرېسىنى shell ھالەتتە باسىدۇ

en: Print display names
ug: ئىسىمنى كۆرسىتىدۇ

en: Print full URIs
ug: تولۇق URI نى باسىدۇ

en: Print help
ug: ياردەمنى باس

en: Print new etag at end
ug: ئاخىرىغا يېڭى تۇغ باس

en: Print the application version
ug: پىروگرامما نەشرىنى باسىدۇ

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى بېسىپ چېكىنىدۇ

en: Print version information and exit.
ug: نەشر ئۇچۇرىنى بېسىپ چېكىنىدۇ.

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
ug: $PATH دىن «%s» پىروگرامما تېپىلمىدى

en: Prompt before overwrite
ug: قاپلاشتىن ئىلگىرى سورىسۇن

en: Property “%s” is not readable
ug: «‎%s‎‏» خاسلىقنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ

en: Property “%s” is not writable
ug: «‎%s‎‏» خاسلىقنى يازغىلى بولمايدۇ

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
ug: ۋاكالەتچى كېلىشىم «%s» نى قوللىمايدۇ.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
ug: TCP باشلىنىشتىن باشقىلىرىدا ۋاكالەتچىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Query the description for KEY
ug: ئاچقۇچنىڭ چۈشەندۈرۈشىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Query the range of valid values for KEY
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىناۋەتلىك قىممەت دائىرىسىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
ug: نەقىل ئالغان تېكىست نەقىل بەلگىسىدىن باشلانمىغان

en: Read from standard input and save
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن ئوقۇپ ساقلايدۇ

en: Read from standard input and save to DEST.
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن ئوقۇپ، ئۇنى «نىشان» غا ساقلايدۇ.

en: Received invalid fd
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى تاپشۇرۇۋالدى

en: Receiving FD is not supported
ug: FD قوبۇللاشنى قوللىمايدۇ

en: Recommended applications:
ug: تەۋسىيەلىك پىروگرامما:

en: Registered applications:
ug: خەتلىتىلگەن پىروگرامما:

en: Rename a file
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Rename a file.
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Rename successful. New uri: %s
ug: ئات مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆزگەرتىلدى. يېڭى uri: %s

en: Replace the running instance
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان ئەمەلىي مىسالنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
ug: يۆتكەش ۋە ئات ئۆزگەرتىشنى ئاددىي ئۆچۈرۈش/قۇرۇش پائالىيىتىدەك دوكلات قىلىدۇ

en: Requested seek before the beginning of the stream
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇن بېكىتىش قىممىتى ئېقىم باشلىنىشىدىن ئىلگىرى

en: Requested seek beyond the end of the stream
ug: ئىلتىماس قىلغان ئورۇن بېكىتىش قىممىتى ئېقىم ئاخىرلىشىشتىن كېيىن

en: Reset KEY to its default value
ug: ئاچقۇچنى كۆڭۈلدىكى قىممەتكە ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
ug: SCHEMA دىكى ھەممە كۇنۇپكا قىممىتىنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

en: Resource files cannot be renamed
ug: مەنبە ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەتنى ئەسلىدىكى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ (مۇندەرىجىنى قايتا قۇرۇشى مۇمكىن)

en: Run a dbus service
ug: بىر دانە dbus مۇلازىمىتىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: SCHEME
ug: لايىھە

en: SELinux context must be non-NULL
ug: SELinux تىل مۇھىتى NULL بولمىسۇن

en: SELinux is not enabled on this system
ug: بۇ سىستېمىدا SELinux قوزغىتىلمىغان

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
ug: ‪IPv6‬ ئادرېس «%s» نى SOCKSv‪4‬ قوللىمايدۇ

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
ug: SOCKSv5 دەلىللىيەلمىدى ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم خاتا.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
ug: قائىدە SOCKSv5 باغلىنىشى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى تەمىنلەنگەن ئادرېس تىپىنى قوللىمايدۇ.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى «connect» بۇيرۇقىنى قوللىمايدۇ.

en: SOURCE
ug: مەنبە

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
ug: «%s» لايىھەنى قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولمايدۇ (چوقۇم يول بەلگىلىنىشى لازىم)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
ug: «%s» لايىھەنى قايتا نىشان بەلگىلىگىلى بولىدۇ (چوقۇم يول بەلگىلىنىشى لازىم)

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ug: «%2$s» دىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ %1$d قۇرىدىكى ئىككىنچى بۇيرۇق تاختىسىدا فورماتقا ماس كەلمەيدىغان «%3$s» مەزمۇن بار

en: Seek not supported on base stream
ug: ئاساسىي ئېقىم يۆتكىلىش(Seek) نى قوللىمايدۇ

en: Seek not supported on stream
ug: ئېقىم ئىزدەشنى قوللىمايدۇ

en: Sending FD is not supported
ug: FD يوللاشنى قوللىمايدۇ

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
ug: يەنە بىر مۇلازىمەتنى كۈتۈشتىن ئىلگىرى ئاكتىپلايدىغان مۇلازىمەت (تونۇش ئىسىم)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
ug: ئەڭگىمە dbus ئىجرا بولمىغان ۋە ئاپتوماتىك قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Set a file attribute
ug: ھۆججەت خاسلىقىنى تەڭشەيدۇ

en: Set a file attribute of LOCATION.
ug: ئورۇننىڭ ھۆججەت خاسلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Set the value of KEY to VALUE
ug: ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى VALUE يەنى قىممەت قىلىپ تەڭشەيدۇ

en: Settable attributes:
ug: تەڭشەشچان خاسلىق:

en: Setting application as last used for type not supported yet
ug: تۈرى بويىچە ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكەن پىروگراممىنى تەڭشەشنى تېخى قوللىمايدۇ

en: Setting attribute %s not supported
ug: %s خاسلىقنى تەڭشەشنى قوللىمايدۇ

en: Setting default applications not supported yet
ug: كۆڭۈلدىكى پىروگرامما تەڭشەشنى تېخى قوللىمايدۇ

en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
ug: ئىم بىر قانچە قېتىم خاتا كىرگۈزۈلدى. يەنە خاتالاشسىڭىز قۇلۇپلىنىپ قالىدۇ.

en: Shared library
ug: ھەمبەھىرلەنگەن ئامبار

en: Show GApplication options
ug: GApplication تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show all available information
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بارلىق ئۇچۇرنى كۆرسەت

en: Show all help options
ug: ھەممە ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show debug messages
ug: سازلاش ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Show extra information
ug: قوشۇمچە ئۇچۇرلارنى كۆرسەت

en: Show help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Show information about locations
ug: ئورۇن ھەققىدىكى ئۇچۇرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show information about locations.
ug: ‹ئورۇن› ھەققىدىكى ئۇچۇرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show program version and exit
ug: پىروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسىتىپ چېكىنىدۇ

en: Show program’s version number and exit
ug: پىروگراممىنىڭ نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ چېكىنىدۇ

en: Show progress
ug: جەريانىنى كۆرسەتسۇن

en: Show verbose messages
ug: تەپسىلىي ئۇچۇرنى كۆرسەت

en: Signal and interface name
ug: سىگنال ۋە ئارايۈزنىڭ ئاتى

en: Signature header found but is not of type signature
ug: ئىمزا باش تېپىلدى ئەمما تۈر ئىمزاسى ئەمەس

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
ug: بېشىدا «%s» ئىمزاسى بار ئەمما ئۇچۇر گەۋدىسى بوش

en: Socket I/O timed out
ug: ئوقۇر I/O مۆھلىتى ئۆتتى

en: Socket is already closed
ug: ئوقۇر تاقالغان

en: Source stream is already closed
ug: مەنبە ئېقىم ئاللىبۇرۇن يېپىلغان

en: Splice not supported
ug: جىپسىلاشنى قوللىمايدۇ

en: Stop drive with device file
ug: ئۈسكۈنە ھۆججىتى ئارقىلىق دىسكىنى توختىتىدۇ

en: Stream doesn’t support query_info
ug: ئېقىم query_info نى قوللىمايدۇ

en: Stream has outstanding operation
ug: ئېقىمدا ھەل بولمىغان مەشغۇلات بار

en: Stream is already closed
ug: ئېقىم ئاللىقاچان تاقالغان

en: Sum of vectors passed to %s too large
ug: %s غا يوللىغان ۋېكتور يىغىندىسى بەك چوڭ

en: Symbolic links not supported
ug: بەلگە ئۇلانمىسىنى قوللىمايدۇ

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
ug: TLS ئارقا ئۇچ TLS باغلاپ ئېرىشىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: TLS support is not available
ug: TLS نى قوللاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: TYPE
ug: تىپى

en: Target %s is not a directory
ug: %s نىشان مۇندەرىجە ئەمەس

en: Target file exists
ug: نىشان ھۆججەت مەۋجۇت

en: Target file is a directory
ug: نىشان ھۆججەت مۇندەرىجە

en: Target file is not a regular file
ug: نىشان ھۆججەت ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
ug: «%s» قېلىپ XXXXXX نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
ug: «%s» قېلىپ ئىناۋەتسىز، «%s» نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ.

en: Temporarily unable to resolve “%s”
ug: «%s» ۋاقىتلىق تەھلىل قىلالمايدۇ

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
ug: تېكىست %c بىلەن ماسلىشىدىغان نەقىل بەلگىسىنى تېپىشتىن ئىلگىرى ئاخىرلاشقان.(تېكىست «%s»)

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
ug: تېكىست «\» ھەرپتىن كېيىن ئاخىرلىشىدۇ.(تېكىست «%s»)

en: Text may not appear inside <%s>
ug: <%s> ئىچىدە تېكىست كۆرۈلمەسلىكى لازىم

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ug: تېكىست بوش (ياكى بوش ھەرپنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
ug: بۇ SOCKSv5 باغلىنىشقا GLib قوللىمايدىغان دەلىللەش ئۇسۇلىغا ئېھتىياجلىق.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر دەلىللەشكە ئېھتىياجلىق.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
ug: SOCKSv5 ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر نامەلۇم ئادرېس تىپى ئىشلەتكەن.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
ug: URI «%s» دا ئىناۋەتسىز بولغان كۆچمە مەنىدىكى ھەرپ بار

en: The URI “%s” is invalid
ug: بۇ URI «%s» ئىناۋەتسىز

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
ug: URI «%s» «file» لايىھەسىدىكى مۇتلەق URI ئەمەس

en: The action name to invoke
ug: چاقىرىدىغان مەشغۇلات ئىسمى

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
ug: پىروگرامما جىسىمىدىكى پىروگرامما «%s» ۋە بىر تەرەپ قىلغۇچ «%s» دا خەۋەر يوق

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
ug: پىروگرامما جىسىمىدىكى «%s» پىروگراممىدا خەۋەر يوق

en: The attributes to get
ug: ئېرىشكەن خاسلىق

en: The command to print detailed help for
ug: تەپسىلىي ياردەم ئۇچۇرىنى بېسىپ چىقىرىدىغان بۇيرۇق

en: The connection is closed
ug: باغلىنىش تاقالدى

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
ug: نۆۋەتتىكى TLS ئارقا ئۇچى‪ PKCS #12 ‬نى قوللىمايدۇ

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
ug: FILE دىن نەقىل ئالغان ھۆججەتنى يۈكلەيدىغان مۇندەرىجە (كۆڭۈلدىكى: نۆۋەتتىكى مۇندەرىجە)

en: The etag of the file being overwritten
ug: ھۆججەت تۇغى قاپلىۋېتىلىدۇ

en: The file was externally modified
ug: ھۆججەتنى باشقا پىروگرامما ئۆزگەرتكەن

en: The given address is empty
ug: بېرىلگەن ئادرېس بوش

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
ug: URI دىكى مۇلازىمېتىر ئاتى «%s» ئىناۋەتسىز

en: The key is not writable
ug: ئاچقۇچقا يازغىلى بولمايدۇ

en: The launch command is not currently supported on this platform
ug: بۇ سۇپىدا ھازىر قوزغىتىش بۇيرۇقىنى قوللىمايدۇ

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
ug: VeraCrypt دىسكا قۇلۇپىنىڭ رەقەملىك PIM نى ئاچىدۇ

en: The password entered is incorrect.
ug: كىرگۈزگەن ئىم توغرا ئەمەس.

en: The path of a list must end with “:/”
ug: بىر تىزىمنىڭ يولى چوقۇم «:/» بىلەن ئاخىرلىشىدۇ

en: The pathname “%s” is not an absolute path
ug: «%s» يول ئىسمى مۇتلەق يول ئەمەس

en: The provided value is outside of the valid range
ug: تەمىنلەنگەن قىممەت ئىناۋەتلىك دائىرىدە ئەمەس

en: The resource at “%s” does not exist
ug: «‎%s‎‏» يەردىكى مەنبە مەۋجۇت ئەمەس

en: The resource at “%s” failed to decompress
ug: «%s» دىكى مەنبەنى يېيىش مەغلۇپ بولدى

en: The resource at “%s” is not a directory
ug: «%s» دىكى مەنبە مۇندەرىجە ئەمەس

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر SOCKSv‪‏‬‎4‎‏ ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئەمەس.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر ‪SOCKSv‏‬‎5‎‏ ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئەمەس.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
ug: «%s» ھەرپ تىزىقى ئىناۋەتلىك D-Bus GUID ئەمەس

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
ug: نىشان تەرجىمە-تەھرىرلىگۈچ (كۆڭۈلدىكى: CC مۇھىت ئۆزگەرگۈچى)

en: The typelib to inspect
ug: تەكشۈرىدىغان تۈر ئامبىرى

en: There is no GCredentials support for your platform
ug: سىستېمىڭىز GCredentials نى قوللىمايدۇ

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
ug: بۇ GTlsBackend ى‪ PKCS #11 ‬گۇۋاھنامە قۇرۇشنى قوللىمايدۇ

en: This entire file has been ignored.
ug: پۈتكۈل ھۆججەتكە پەرۋا قىلمىدى.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
ug: بۇ سىزنىڭ ئەڭ ئاخىرقى پۇرسىتىڭىز. يەنە خاتالاشسىڭىز قۇلۇپلىنىپ قالىدۇ.

en: Timeout in seconds
ug: سېكۇنتتا مۆھلەت توشىدۇ

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
ug: خاتالىق كۆرۈلۈپ چېكىنىشتىن بۇرۇنقى ۋاقىت ھالقىش (سېكۇنت)؛ 0 بولسا ۋاقتى ئۆتمەيدۇ (كۆڭۈلدىكى)

en: Timeout was reached
ug: مۆھلەتكە يەتتى

en: Too large count value passed to %s
ug: %s ئۇزاتقان ساناق سان قىممەت بەك چوڭ

en: Too many arguments
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچىلەر بەك كۆپ

en: Too many attributes in element “%s”
ug: «‎%s‎‏» نىڭ ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى بەك كوپ.

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
ug: %2$s دىن %1$s نى يوللىدى (%3$s/s)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
ug: ئادرېس ئېلېمېنتى «%s» دىكى يوللاش ئىسمى بوش قالمايدۇ

en: Trash not supported
ug: ئەخلەتخانىنى قوللىمايدۇ

en: Trashing on system internal mounts is not supported
ug: سىستېمىنىڭ ئىچكى قىسمىدىكى ئېگەرلەشنى ئەخلەتخانىغا تاشلاشنى قوللىمايدۇ

en: Truncate not allowed on input stream
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمى ئۈزۈشنى قوللىمايدۇ

en: Truncate not supported on base stream
ug: ئاساسىي ئېقىم قىسقارتىش(Truncate) نى قوللىمايدۇ

en: Truncate not supported on stream
ug: ئېقىم ئۈزۈشنى قوللىمايدۇ

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
ug: %s تىپ GIcon ئېغىزنىڭ from_tokens() ئۇسۇلىنى ئەمەلگە ئاشۇرالمىدى

en: Type %s does not implement the GIcon interface
ug: %s تىپ GIcon ئېغىزنى ئەمەلگە ئاشۇرالمىدى

en: Type %s is not classed
ug: %s تىپ خىل ئەمەس

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
ug: ئۇچۇر تىپى، «%s»، ئۈمىد قىلغان تىپ «%s» بىلەن ماس كەلمىدى

en: Type of the attribute
ug: خاسلىقنىڭ تىپى

en: Typelib version to inspect
ug: تەكشۈرىدىغان تۈر ئامبىرىنىڭ نەشرى

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
ug: UNIX ۋاقىت تامغىسى %lld نى 64 بىتلىق سانلىق مەلۇمات قىلىپ ساقلىيالمايدۇ

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
ug: UNIX ۋاقىت تامغىسى %lld نى Windows قوللايدىغان دائىرىنىڭ سىرتىدا

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
ug: URI «%s» مۇتلەق ئەمەس، ئاساسىي URI تەمىنلەنمىگەن

en: URI ‘%s’ has no host component
ug: URI «%s» نىڭ مۇلازىمېتىر بۆلىكى يوق

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
ug: URI «%s» مۇتلەق URI ئەمەس

en: Unable to create socket: %s
ug: ئوقۇر قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
ug: ئەخلەتخانا مۇندەرىجىسى %s نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
ug: %s نىڭ ئەخلەتخانىغا تاشلاش ئۇچۇر ھۆججىتىنى قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to find default local file monitor type
ug: كۆڭۈلدىكى يەرلىك ھۆججەت كۆزەتكۈچ تىپىنى تاپالمايدۇ

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
ug: ئەخلەتخانا مۇندەرىجىسى %s نى تېپىپ ياكى قۇرۇپ %s نى ئەخلەتخانىغا تاشلىيالمايدۇ

en: Unable to find original path
ug: ئەسلى يولنى تاپالمايدۇ

en: Unable to find terminal required for application
ug: قوللىنىشچان پىروگرامما ئېھتىياجلىق تېرمىنالنى تاپالمايدۇ

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
ug: ئەخلەتخانا %s نىڭ ئەڭ يۇقىرى دەرىجىدىكى مۇندەرىجىسىنى تاپالمايدۇ

en: Unable to get Hardware profile: %s
ug: قاتتىق دېتال سەپلىمىسىگە ئېرىشەلمىدى: %s

en: Unable to get pending error:
ug: ھەل بولمىغان خاتالىققا ئېرىشكىلى بولمىدى: %s

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
ug: «%s» پىروگراممىنى قوزغىتالمايدۇ: %s

en: Unable to load %s or %s:
ug: %s ياكى %s نى يۈكلىيەلمەيدۇ:

en: Unable to load application information for ‘%s’
ug: «%s» نىڭ پىروگرامما ئۇچۇرىنى يۈكلىيەلمەيدۇ

en: Unable to load ‘%s’: %s
ug: ‎%s‎‏ نى يۈكلىيەلمەيدۇ: %s

en: Unable to move file to its original location:
ug: ھۆججەتنى ئەسلى ئورنىغا يۆتكىيەلمەيدۇ:

en: Unable to read socket credentials: %s
ug: ئۇلاق دەلىللەش ئۇچۇرىنى ئوقۇيالمايدۇ: %s

en: Unable to recreate original location:
ug: ئەسلى ئورۇننى قۇرالمايدۇ:

en: Unable to retrieve property %s.%s
ug: %s.%s خاسلىقنى ئىزدىيەلمەيدۇ

en: Unable to send message: %s
ug: ئۇچۇر يوللىيالمايدۇ: %s

en: Unable to set property %s.%s
ug: %s.%s خاسلىقنى تەڭشىيەلمەيدۇ

en: Unable to shutdown socket: %s
ug: ئوقۇرنى تاقىغىلى بولمىدى: %s

en: Unable to trash child file %s
ug: %s تارماق ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Unable to trash file %s
ug: %s ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا تاشلىيالمايدۇ

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
ug: ھۆججەت سىستېما چېگراسىدىن ھالقىپ %s ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا تاشلىيالمايدۇ

en: Unable to trash file %s: %s
ug: %s ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا تاشلىيالمايدۇ: %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
ug: «%2$s» ئېلېمېنتنىڭ ئويلىشىلمىغان خاسلىقى «%1$s»

en: Unexpected data after end of conversion
ug: ئايلاندۇرۇش ئاخىرىدىن كېيىنكى كۈتۈلمىگەن سانلىق مەلۇمات

en: Unexpected early end-of-stream
ug: ئويلىشىلمىغان بالدۇرلا ئاخىرلاشقان ئېقىم بەلگىسى

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
ug: ‪g_io_channel_win32_poll()‬ تارماق ئىجرادىن سانلىق مەلۇمات ئوقۇۋاتقاندا تاسادىپىي خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
ug: تارماق جەريان (%s) دىن سانلىق مەلۇمات ئوقۇۋاتقاندا كۈتۈلمىگەن خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ug: ‪waitpid()‬ دا تاسادىپىي خاتالىق كۆرۈلدى (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
ug: بىر قۇرنى (بىخەتەر) ئوقۇشنى سىنىغاندا ئويلىشىلمىغان كەم مەزمۇن

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
ug: بىر بايت ئوقۇشنى سىنىغاندا ئويلىشىلمىغان كەم مەزمۇن

en: Unexpected lack of content trying to read a line
ug: بىر قۇرنى ئوقۇشنى سىنىغاندا ئويلىشىلمىغان كەم مەزمۇن

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
ug: StartServiceByName("%2$s") ئۇسۇلىدىن تاسادىپىي جاۋاب %1$d غا ئېرىشتى

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
ug: «%2$s» دىكى ئويلىشىلمىغان بەلگە «%1$s»

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
ug: ئويلىشىلمىغان بەلگە «%s»، «%s» بەلگە كۈتۈلگەن

en: Unexpected type of ancillary data
ug: ئويلىشىلمىغان قوشۇمچە سانلىق مەلۇمات تىپى

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
ug: نامەلۇم SOCKSv5 ۋاكالەتچى خاتالىقى.

en: Unknown bus type %d
ug: نامەلۇم غول لىنىيە تىپى %d

en: Unknown command %s
ug: نامەلۇم بۇيرۇق %s

en: Unknown error executing child process “%s”
ug: تارماق جەريان «%s» نى ئىجرا قىلغاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unknown family was specified
ug: كۆرسىتىلگەن ئائىلە ناتونۇش

en: Unknown option %s
ug: نامەلۇم تاللانما %s

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
ug: «%2$s» ئادرېسقا نىسبەتەن نامەلۇم ياكى قوللىمايدىغان يوللاش «%1$s»

en: Unknown processing option “%s”
ug: نامەلۇم بىر تەرەپ قىلىش تاللانمىسى «%s»

en: Unknown protocol was specified
ug: نامەلۇم كېلىشىم بەلگىلەندى

en: Unknown type
ug: نامەلۇم تىپ

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
ug: بۇيرۇق قۇرى ياكى باشقا shell نەقىل تېكىستىدە ماسلاشمىغان نەقىل كۆرۈلدى

en: Unmount
ug: ئېگەرسىزلە

en: Unmount all mounts with the given scheme
ug: ھەممە ئېگەرنى بېرىلگەن لايىھە بىلەن قوشۇپ ئېگەرسىزلە

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Unrepresentable character in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىپادىلىگىلى بولمايدىغان ھەرپ

en: Unset given attribute
ug: بېرىلگەن خاسلىقنى تەڭشىمەيدۇ

en: Unspecified proxy lookup failure
ug: بەلگىلەنمىگەن ۋاكالەتچىنى ئىزدىيەلمىدى

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
ug: خېرىدار تەرەپ باغلىنىشى قۇرغاندا قوللىمايدىغان بەلگىگە يولۇقتى

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
ug: «%2$s» ئادرېس تۈرىدىكى قوللىمايدىغان كۇنۇپكا «%1$s»

en: Unsupported socket address
ug: قوللىمايدىغان ئوقۇر ئادرېسى

en: Unsupported socket family
ug: قوللىمايدىغان ئوقۇر ئائىلىسى

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
    gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
     gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    بۇيرۇق:
     help      مەزكۇر ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
     sections     مەنبەنىڭ بۆلەكلىرىنى كۆرسىتىدۇ
     list      مەنبەنى كۆرسىتىدۇ
     details     مەنبەنى تەپسىلاتى بىلەن قوشۇپ كۆرسىتىدۇ
     extract     مەنبەنى يايىدۇ
    
    تەپسىلىي ياردەم ئۈچۈن «gresource help COMMAND» نى ئىشلىتىڭ.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
     gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    بۇيرۇق:
     help      بۇ ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
     list-schemas    ئورنىتىلغان لايىھەنى كۆرسىتىدۇ
     list-relocatable-schemas قايتا ئورۇنلاشتۇرۇشقا بولىدىغان لايىھەنى كۆرسىتىدۇ
     list-keys     لايىھە ئىچىدىكى ئاچقۇچنى كۆرسىتىدۇ
     list-children    لايىھەنىڭ باللىرىنى كۆرسىتىدۇ
     list-recursively   ئاچقۇچ ۋە قىممىتىنى چوڭقۇرلاپ قايتىلاپ كۆرسىتىدۇ
     range      ئاچقۇچنىڭ دائىرىسىنى سۈرۈشتۈرىدۇ
     get      ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى ئالىدۇ
     set      ئاچقۇچقا قىممەت بېرىدۇ
     reset      ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ
     reset-recursively   لايىھە ئىچىدىكى بارلىق قىممەتنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ
     writable     ئاچقۇچقا يازغىلى بولامدۇ تەكشۈرىدۇ
     monitor     ئۆزگىرىشنى كۆزىتىدۇ
    
    تەپسىلىي ياردەم ئۈچۈن «gsettings help COMMAND» نى ئىشلىتىڭ..

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
    gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
ug: «%s» ئارقىلىق تەپسىلىي ياردەمگە ئېرىشىدۇ.

en: Use a long listing format
ug: ئۇزۇن تىزىملىك فورماتى ئىشلەت

en: Use an anonymous user when authenticating
ug: دەلىللىگەندە ئاتسىز ئىشلەتكۈچى ئىشلىتىدۇ

en: Use default file modification timestamps for the destination
ug: نىشانغا كۆڭۈلدىكى ھۆججەت ئۆزگەرتىش ۋاقىت تامغىسىنى ئىشلىتىدۇ

en: Use default permissions for the destination
ug: نىشانغا كۆڭۈلدىكى ئىجازەتنى ئىشلىتىدۇ

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
ug: ‪«%s help COMMAND»‬ ئارقىلىق تەپسىلىي ياردەمگە ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: User IDs must be the same for peer and server
ug: تورداش ۋە مۇلازىمېتىر نىڭ ئىشلەتكۈچى كىملىكى چوقۇم ئوخشاش بولۇشى كېرەك

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى SOCKSv‪4‬ كېلىشىمىگە نىسبەتەن بەك ئۇزۇن

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم SOCKSv5 كېلىشىمىگە نىسبەتەن بەك ئۇزۇن.

en: VALUE
ug: قىممىتى

en: VERSION
ug: نەشرى

en: Valid key file could not be found in search dirs
ug: ئىزدەش مۇندەرىجىسىدە ئىناۋەتلىك ئاچقۇچ ھۆججىتىنى تاپالمىدى

en: Value nested too deeply
ug: قىممەت بەك چوڭقۇر سىڭدۈرۈلگەن

en: Value not specified
ug: قىممەت بەلگىلەنمىگەن

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
ug: «%s» قىممەتنى بۇلىئان قىممىتى دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
ug: «%s» قىممەتنى لەيلىمە سان دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
ug: «%s» قىممەتنى سان دەپ ئىزاھلىيالمىدى.

en: Wait for a bus name to appear.
ug: باش لىنىيە ئىسمى پەيدا بولۇشنى كۈتىدۇ.

en: Waiting for socket condition: %s
ug: ئۇلاق ھالىتىنى كۈتۈۋاتىدۇ: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
ug[0]: %lu بايتنى ئوقۇشنى ئۈمىد قىلغان ئەمما %lu نىلا ئوقۇدى

en: Warning: %u modules omitted
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: %u بۆلەككە پەرۋا قىلمىدى

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئۆزىنى تەكشۈرۈش سانلىق مەلۇماتىغا ئاساسەن «%s» ئارايۈز مەۋجۇت ئەمەس

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئۆزىنى تەكشۈرۈش سانلىق مەلۇماتىغا ئاساسەن «%2$s» ئېغىزدا «%1$s» ئۇسۇل مەۋجۇت ئەمەس

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: قۇرۇلما «%s» نىڭ «%s» يولى بار. يول «/apps/»، «/desktop/» ياكى «/system/» باشلانسا قوللىمايدۇ.

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <schema id='%s'/> بەلگىلەنمىگەن نەقىل

en: Watch for mount events
ug: ئېگەرلەش پائالىيىتىنى كۆزىتىدۇ

en: When creating, restrict access to the current user
ug: قۇرغاندا، ھازىرقى ئىشلەتكۈچىلا زىيارەت قىلالايدۇ

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
ug: ئالماشتۇرغاندا، نىشان مەۋجۇت ئەمەستەك ئالماشتۇرىدۇ

en: Where to store the gschemas.compiled file
ug: gschemas.compiled ھۆججەت نەگە ساقلىنىدۇ

en: Writable attribute namespaces:
ug: يېزىشچان خاسلىق ئات بوشلۇقى:

en: Wrong args
ug: خاتا پارامېتىر

en: Wrong number of tokens (%d)
ug: خاتا بەلگە سانى (%d)

en: You should give exactly one directory name
ug: سىز پەقەت ۋە پەقەت بىرلا مۇندەرىجە ئاتى بېرىشىڭىز لازىم

en: You should give exactly one file name
ug: سىز پەقەت ۋە پەقەت بىرلا ھۆججەت ئاتى بېرىشىڭىز لازىم

en: [ARGS…]
ug: [ئۆزگەرگۈچى…]

en: [OPTION…]
ug: [تاللانما…]

en: [OPTION…] BUS-NAME
ug: [تاللانما…] باش لىنىيە ئىسمى

en: \ at end of pattern
ug: \ ئىپادە ئاخىرىدا

en: \C not allowed in lookbehind assertion
ug: lookbehind ھۆكۈمدە \C ئىشلىتىشكە يول قويۇلمايدۇ

en: \N is not supported in a class
ug: تىپ(class) تا \N نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: \c at end of pattern
ug: \c ئىپادە ئاخىرىدا

en: \c must be followed by an ASCII character
ug: ئادەتتە \c چوقۇم ASCII ھەرپىنىڭ كەينىگە كېلىشى كېرەك

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
ug: \g نىڭ كەينىدە چوڭ تىرناق، ئۈچلۇق تىرناق ياكى قوش پەش ئاتى يوق ياكى سان ياكى ساپ تېكىست سان يوق

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
ug: \k نىڭ كەينىدە چوڭ تىرناق، ئۈچلۇق تىرناق ياكى قوش پەش ئاتى يوق

en: a numbered reference must not be zero
ug: رەقەملىك پايدىلانما نۆل بولسا بولمايدۇ

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
ug: ئاپرېل

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
ug: ئاۋغۇست

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
ug: دېكابىر

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
ug: فېۋرال

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
ug: يانۋار

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
ug: ئىيۇل

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
ug: ئىيۇن

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
ug: مارت

[ctx: abbreviated month name]
en: May
ug: ماي

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
ug: نويابىر

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
ug: سېنتەبىر

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
ug: ئاپرېل

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
ug: ئاۋغۇست

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
ug: دېكابىر

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
ug: فېۋرال

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
ug: يانۋار

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
ug: ئىيۇل

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
ug: ئىيۇن

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
ug: مارت

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
ug: ماي

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
ug: نويابىر

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
ug: سېنتەبىر

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
ug: ج

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
ug: د

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
ug: ش

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
ug: ي

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
ug: پ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
ug: س

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
ug: چ

en: action name must be given after application id
ug: پىروگرامما كىملىكىدىن كېيىن چوقۇم مەشغۇلات ئىسمى بېرىلىشى كېرەك

en: actions accept a maximum of one parameter
ug: مەشغۇلات ئەڭ بولغاندا بىر پارامېتىرنى قوبۇل قىلىدۇ

en: alias target “%s” is not in <choices>
ug: تەخەللۇس نىشان «%s» <choices> نىڭ ئىچىدە ئەمەس

en: alias target “%s” is not in enumerated type
ug: تەخەللۇس نىشان «%s» ساناق تۈرىنىڭ ئىچىدە ئەمەس

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
ug: ئادەتتە (*ACCEPT)، (*FAIL)، (*COMMIT) لارغا پارامېتىر كېرەك ئەمەس

en: assertion expected after (?(
ug: (?( كەينىدە ھۆكۈم بولۇشى لازىم

en: attributes:
ug: خاسلىق:

en: back references as conditions are not supported for partial matching
ug: تولۇق ماس كەلمىگەندە شەرتنىڭ ئەسلىگە قايتىش نەقىلى سۈپىتىدە قوللىمايدۇ

en: bad offset
ug: خاتا ئېغىش

en: character value in \x{...} sequence is too large
ug: \x{…} قاتاردىكى ھەرپنىڭ قىممىتى بەك چوڭ

en: code overflow
ug: كود ھالقىشى

en: conditional group contains more than two branches
ug: شەرت گۇرۇپپىسى ئىككىدىن ئارتۇق تارماقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: corrupted object
ug: ئىناۋەتسىز نەڭ

en: could not get local address: %s
ug: يەرلىك ئادرېسقا ئېرىشەلمىدى: %s

en: could not get remote address: %s
ug: يىراقتىكى ئادرېسقا ئېرىشەلمىدى: %s

en: could not listen: %s
ug: تىڭشىيالمىدى: %s

en: creating GSocket from fd: %s
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسىدىن GSocket قۇرۇۋاتىدۇ: %s

en: deprecated
ug: ۋاقتى ئۆتكەن

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
ug: ئوخشاش سانلارنىڭ قوشۇمچە ئەندىزىلىرىنىڭ ئاتلىرىنىڭ ھەر خىل بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ

en: digit expected
ug: رەقەم تەلەپ قىلىنىدۇ

en: display name: %s
ug: كۆرسىتىش ئاتى: %s

en: drive doesn’t implement eject
ug: قوزغاتقۇچ قاڭقىتىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
ug: قوزغاتقۇچ قاڭقىتىش ياكى eject_with_operation نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: drive doesn’t implement polling for media
ug: قوزغاتقۇچ ۋاسىتە سۈرۈشتۈرۈشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: drive doesn’t implement start
ug: قوزغاتقۇچ قوزغىتىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: drive doesn’t implement stop
ug: قوزغاتقۇچ توختىتىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: edit name: %s
ug: تەھرىر ئاتى: %s

en: error parsing action parameter: %s
ug: مەشغۇلات پارامېتىرىنى يېشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: error sending %s message to application: %s
ug: پىروگراممىغا %s نى يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: flags values must have at most 1 bit set
ug: بەلگە قىممىتى ئەڭ كۆپ بولغاندا چوقۇم 1 بىت تەڭشىلىشى كېرەك

[ctx: full month name]
en: April
ug: ئاپرېل

[ctx: full month name]
en: August
ug: ئاۋغۇست

[ctx: full month name]
en: December
ug: دېكابىر

[ctx: full month name]
en: February
ug: فېۋرال

[ctx: full month name]
en: January
ug: يانۋار

[ctx: full month name]
en: July
ug: ئىيۇل

[ctx: full month name]
en: June
ug: ئىيۇن

[ctx: full month name]
en: March
ug: مارت

[ctx: full month name]
en: May
ug: ماي

[ctx: full month name]
en: November
ug: نويابىر

[ctx: full month name]
en: October
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: full month name]
en: September
ug: سېنتەبىر

[ctx: full month name with day]
en: April
ug: ئاپرېل

[ctx: full month name with day]
en: August
ug: ئاۋغۇست

[ctx: full month name with day]
en: December
ug: دېكابىر

[ctx: full month name with day]
en: February
ug: فېۋرال

[ctx: full month name with day]
en: January
ug: يانۋار

[ctx: full month name with day]
en: July
ug: ئىيۇل

[ctx: full month name with day]
en: June
ug: ئىيۇن

[ctx: full month name with day]
en: March
ug: مارت

[ctx: full month name with day]
en: May
ug: ماي

[ctx: full month name with day]
en: November
ug: نويابىر

[ctx: full month name with day]
en: October
ug: ئۆكتەبىر

[ctx: full month name with day]
en: September
ug: سېنتەبىر

[ctx: full weekday name]
en: Friday
ug: جۈمە

[ctx: full weekday name]
en: Monday
ug: دۈشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
ug: شەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
ug: يەكشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
ug: پەيشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
ug: چارشەنبە

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
ug: بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىدا g_socket_get_credentials ئەمەلگە ئاشمىغان

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ug: مەزكۇر gio cat ئەنئەنىۋى cat پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/file.txt نى ئىشلىتىپ ئورۇن ئۇلىنىشى قىلىدۇ.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ug: مەزكۇر gio copy ئەنئەنىۋى cp پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/file.txt نى ئىشلىتىپ ئورۇن ئۇلىنىشى قىلىدۇ.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
ug: مەزكۇر gio info ئەنئەنىۋى ls قورال پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/file.txt دېگەندەك ئورۇننى ئىشلەتسە بولىدۇ. ھۆججەت خاسلىقى ئۇلارنىڭ GIO ئاتى بىلەن كۆرسىتىلىدۇ يەنى standard::icon دېگەندەك. ياكى ئات بوشلۇقى مەسىلەن unix نى ئىشلىتىشكىمۇ بولىدۇ ياكى «*» ئارقىلىق ھەممە خاسلىققا ماسلاشتۇرۇشقا بولىدۇ

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
ug: مەزكۇر gio list ئەنئەنىۋى ls پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/file.txt دېگەندەك ئورۇننى ئىشلەتسە بولىدۇ. ھۆججەت خاسلىقى ئۇلارنىڭ GIO ئاتى بىلەن كۆرسىتىلىدۇ يەنى standard::icon دېگەندەك

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
ug: مەزكۇر gio mkdir ئەنئەنىۋى mkdir پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/mydir نى ئىشلىتىپ ئورۇن ئۇلىنىشى قىلىدۇ.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
ug: مەزكۇر gio move ئەنئەنىۋى mv پىروگراممىسىغا ئوخشىشىپ كېتىدۇ، ئەمما يەرلىك ھۆججەتنى ئىشلەتمەي GIO ئورنىنى ئىشلىتىدۇ. مەسىلەن: smb://server/resource/file.txt نى ئىشلىتىپ ئورۇن ئۇلىنىشى قىلىدۇ

en: hexadecimal digit expected
ug: ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى ساننى تەلەپ قىلىدۇ

en: hexadecimal digit or “}” expected
ug: ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى سان ياكى «}» تەلەپ قىلىدۇ

en: hidden
ug: يوشۇرۇن

en: illegal symbolic reference
ug: قانۇنسىز بەلگە نەقىلى

en: inconsistent NEWLINE options
ug: زىددىيەتلىك NEWLINE تاللانما

en: internal error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
ug: ئىناۋەتسىز مەشغۇلات ئىسمى: «%s»
    مەشغۇلات ئىسمى پەقەت ھەرپ، سان، «-» ۋە «.» دىن تەشكىل تاپىدۇ

en: invalid application id: “%s”
ug: ئىناۋەتسىز ئەپ كىملىكى: «%s»

en: invalid escape sequence in character class
ug: ھەرپ خىلىدا ئىناۋەتسىز كۆچمە مەنىدىكى قاتار بار

en: l10n requested, but no gettext domain given
ug: l10n ئىلتىماس قىلىندى، ئەمما gettext دائىرىسى بېرىلمىگەن

en: list-actions command takes only the application id
ug: list-actions بۇيرۇقى پەقەت پىروگرامما كىملىكىنىلا قوبۇل قىلىدۇ

en: local path: %s
ug: يەرلىك يول: %s

en: lookbehind assertion is not fixed length
ug: lookbehind ھۆكۈم مۇقىم ئۇزۇنلۇقتا ئەمەس

en: malformed \P or \p sequence
ug: شەكلى خاتا \P ياكى \p قاتار

en: malformed number or name after (?(
ug: (?( كەينىدە شەكلى خاتا بولغان سان ياكى ئات بار

en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
ug: ماسلىشىش ھالىتى ئىلتىماس قىلىنغان ئەمما ئۇ JIT غا تەرجىمە تەھرىرلەنمىگەن

en: missing ) after comment
ug: ئىزاھاتتىن كېيىن ) كەم

en: missing subpattern name after (?&
ug: (?& نىڭ كەينىدىكى بالا ئەندىزە يوق

en: missing terminating )
ug: ئاخىرلىشىدىغان ) كەم

en: missing terminating ] for character class
ug: ] ھەرپ خىلىنىڭ تاماملىنىشى كەم

en: missing terminator in subpattern name
ug: تارماق ئىپادە ئاتىدا ئاخىرلاشتۇرۇش بەلگىسى كەم

en: missing “<” in symbolic reference
ug: سىمۋوللۇق نەقىلىدە «<» كەم

en: mount doesn’t implement content type guessing
ug: ئېگەرلەش مەزمۇن تۈرىنى مۆلچەرلەشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
ug: ئېگەرلەش قەدەمداش مەزمۇن تۈرىنى مۆلچەرلەشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement “eject”
ug: ئېگەرلەش «قاڭقىت» نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
ug: ئېگەرلەش «eject» ياكى «eject_with_operation» نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement “remount”
ug: ئېگەرلەش «remount» نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement “unmount”
ug: ئېگەرلەش «unmount» يەنى ئېگەرسىزلەشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
ug: ئېگەرلەش «unmount» ياكى «unmount_with_operation» نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
ug: (*MARK)، (*PRUNE)، (*SKIP)، (*THEN) نىڭدىكى ئات بەك ئۇزۇن

en: name: %s
ug: ئاتى: %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
ug: تەخەللۇس كەم دېگەندە 2 ھەرپ بولۇشى كېرەك

en: nothing to repeat
ug: تەكرارلايدىغان ھېچنېمە يوق

en: number is too big
ug: سان بەك چوڭ

en: number too big in {} quantifier
ug: {} ئىچىدىكى سان بەك چوڭ

en: numbers out of order in {} quantifier
ug: {} نىڭ ئىچىدىكى سانلارنىڭ تەرتىپى ئالمىشىپ قېلىپتۇ

en: octal value is greater than \377
ug: سەككىزلىك سىستېمىدىكى قىممىتى \377 دىن چوڭ

en: out of memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: overran compiling workspace
ug: تەرجىمە خىزمەت رايونى دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى

en: previously-checked referenced subpattern not found
ug: ئىلگىرى تەكشۈرگەن نەقىل ئالغان تارماق ئىپادىنى تاپالمىدى

en: range out of order in character class
ug: ھەرپ خىلىنىڭ دائىرە تەرتىپى ئالمىشىپ قېلىپتۇ

en: recursion limit reached
ug: قايتىلانما جەريان چېكىگە يەتتى

en: recursion loop
ug: چوڭقۇرلاپ تەكرارلاش

en: reference to non-existent subpattern
ug: مەۋجۇت بولمىغان تارماق ئىپادە نەقىل قىلىندى

en: regular expression is too large
ug: مۇنتىزىم ئىپادە بەك چوڭ

en: size:
ug: چوڭلۇقى:

en: source-specific not an IPv4 address
ug: مەنبەسى كۆرسىتىلگىنى IPv4 ئادرېس ئەمەس

en: stray final “\”
ug: ئەڭ ئاخىرقى «\» يوقالغان

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
ug: تارماق ئىپادە ئاتى بەك ئۇزۇن (ئەڭ كۆپ بولغاندا 32 ھەرپ)

en: symlink must be non-NULL
ug: بەلگە ئۇلانما چوقۇم NULL بولمىسۇن

en: text may not appear inside <%s>
ug: <%s> ئىچىدە تېكىست كۆرۈلمەسلىكى لازىم

en: the pattern contains items not supported for partial matching
ug: ئىپادە قىسمەن ماس كەلمەيدىغان قوللاش تۈرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
ug: ئات بار ئىپادە بەك كۆپ(ئەڭ كۆپ بولغاندا 10,000)

en: translation context given for value without l10n enabled
ug: قىممەت بەرگەن تەرجىمە مەزمۇنى l10n نى قوزغاتمىغان

en: two named subpatterns have the same name
ug: ئاتى بار ئىككى ئىپادە ئوخشاش ئاتلىق

en: type is INVALID
ug: تىپى ئىناۋەتسىز

en: type: %s
ug: تىپى: %s

en: unable to connect to D-Bus: %s
ug: D-Bus قا باغلىنالمايدۇ: %s

en: unable to find desktop file for application %s
ug: پىروگرامما %s نىڭ  ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنى تاپالمىدى

en: unfinished symbolic reference
ug: تاماملانمىغان بەلگە نەقىل

en: unix mount: %s%s %s %s %s
ug: UNIX يۈكلەش: %s%s %s %s %s

en: unknown POSIX class name
ug: نامەلۇم ناتونۇش POSIX خىل ئاتى

en: unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: unknown escape sequence
ug: نامەلۇم كۆچمە مەنىلىك تەرتىپ

en: unknown property name after \P or \p
ug: \P ياكى \p نىڭ كەينىدە نامەلۇم خاسلىق ئاتى بار

en: unrecognized character after (? or (?-
ug: (? نىڭ ياكى (?- كەينىدە تونۇيالمايدىغان ھەرپ بار

en: unrecognized character after (?P
ug: (?P نىڭ كەينىدە تونۇيالمايدىغان ھەرپ بار

en: unrecognized character following \
ug: \ نىڭ كەينىدىكى ھەرپنى تونۇغىلى بولمىدى

en: unrecognized command: %s
ug: تونۇمايدىغان بۇيرۇق: %s

en: unsupported l10n category: %s
ug: قوللىمايدىغان l10n مۇندەرىجە: %s

en: value='%s' already specified
ug: value='%s' بەلگىلەنگەن

en: volume doesn’t implement eject
ug: دىسكا قاڭقىتىشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
ug: دىسكا قاڭقىتىش ياكى eject_with_operation نى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: volume doesn’t implement mount
ug: دىسكا ئېگەرلەشنى ئەمەلىيلەشتۈرمىدى

en: zero-length symbolic reference
ug: نۆل كەڭلىكتىكى بەلگە نەقىل

en: “%s” is not a signed number
ug: «%s» ئەمەل بەلگىسى بار سان ئەمەس

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
ug: «%s» ھەرپ «<» نىڭ ئارقىسىدا كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز ھەرپ؛ ئۇ ئېلېمېنتنىڭ بېشى بولالمايدۇ

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
ug: «</» ھەرپىنىڭ كەينىدە «%s» كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز؛ «%s» نى ئېلېمېنت بېشى قىلىشقا بولمايدۇ

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
ug: «%s» ئاخىرلاشقان ئېلېمېنت ئاتى «%s» نىڭ كەينىدە كۆرۈلسە ئىناۋەتسىز؛ يول قويىدىغان ھەرپ «>»

en: “%s” is not a valid name
ug: «%s» ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس

en: “%s” is not a valid name: “%c”
ug: «%s» ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس: «%c»

en: “%s” is not an unsigned number
ug: «%s» ئەمەل بەلگىسى يوق سان ئەمەس

en: “%s” takes no arguments
ug: «%s» نىڭ ئۆزگەرگۈچىسى يوق

en: “version” takes no arguments
ug: «version» نىڭ ئۆزگەرگۈچىسى يوق
